vlag. Het wordt een mooi schouwspel met over de honderd teams op het veld en een keur aan vlaggen en trainingspakken. 19:30 uur Het diner is wederom een rijk gevuld pasta-buffet. De rest van de avond is voor Niels Tammenga, de fysioptherapeut. Hij heeft kamer 301 omgetoverd tot praktijkruimte, waar het de hele avond volle bak is. 's Avonds geven Bas, Arno en Kofi in een zaaltje een show weg. De jongens blijken alles te kunnen met een bal, nauwelijks een paar uur na de wedstrijd. Profs of niet, pielen met een bal blijft het leukste wat er is. Tussen de vele toeschouwers bevindt zich ook een aantal begeleiders van AC Milan. Als dat maar goed gaat... 22:00 uur De spelers moeten verplicht even in het bubbelbad voordat ze gaan slapen. Geheel volgens een aloude traditie wordt de tijdelijke perschef van Ajax met kleren en al in het bad gegooid. Voetbalhumor kan best leuk zijn. Maandag 24 maart 09:45 uur Wake up call. Vandaag staat de tweede wedstrijd, tegen Club Deportivo Universidad Catolica, op het programma. Een fysiek sterke ploeg die geweld niet zal schuwen. De wind is aangewakkerd tot kracht zeven, de zon schijnt feller dan ook. De zonnebrandcreme doet het goed. 10:30 uur Na het ontbijt volgt een korte wedstrijdbespreking waarin wordt gewaarschuwd. Van der Lem: 'Als we deze winnen, kunnen we woensdag rustigaan doen tegen de Mexicanen in een vol stadion.' 14:00 uur Door de blessure van Dennis Schulp staat Alfa in de spits. De wedstrijd is niet best, de harde wind en het slechte veld maken goed voetbal onmogelijk. Ajax weet geen bres te slaan in de stugge Chileense verdediging. Vier verdedigers plus een man erachter. Rody schiet een bal op de paal. Het zou het enige wapenfeit blijken in een zware wedstrijd. Door de 6-1 overwinning van de Pumas op Brigade Select is een gelijkspel in het volle Lake Highlands Stadium voldoende. 17:30 uur Het diner brengt ons vandaag rosbief. Best lekker na zoveel dagen pasta. Na het diner is het drukker dan ooit op kamer 301. Veel blaren en branderige voeten. Het hotel is inmiddels propvol met Japanners, Russen, Italianen en bergen Mexicanen. 21:30 uur Even geen voetbal meer, maar een bezoekje aan een van de mega bioscopen in de buurt van het hotel. Booty Call heet de film, die de meesten wel kunnen waarderen. Na afloop is er enige consternatie wanneer een raam van een van de busjes blijkt te zijn kapot geschoten. Volgens een passerende agent komt dit wel vaker voor en hoeven we ons geen zorgen te maken. Weer eens wat anders dan een gestolen fiets. De selectie komt heelhuids thuis, om 00:15 uur gaat het licht uit. Dinsdag 25 maart 09:00 uur Wake up call. Bij het openschuiven van de gordijnen blijkt het tot ieders verbazing licht te regenen. Amerika blijkt weer eens een land van uitersten. Het heeft 's nachts zo hard geregend dat alle velden volledig blank staan. De geplande demonstratietraining wordt verplaatst naar een indoorhal. Zodra dit bekend is gemaakt, verschijnen overal in het hotel postertjes met de aanvangstijd van de Special Soccer Demonstration by AFC Ajax. 's Ochtends is er tijd voor studie. 13:30 uur Het kunstgras in de sporthal is een verademing. Een bal blijkt dus toch te kunnen rollen. Op de tribune ongeveer honderd coaches en andere liefhebbers. Hoogtepunt van de training is het afmaken op gelegenheidskeeper Niels, die volledig beurs het veld verlaat. 18:30 uur Vertrek naar de Circle R Ranch voor een heuse Wild, wild west night. Valt allemaal een beetje tegen. Kofi maakt indruk wanneer hij tussen de Milan-spelers in gaat dansen en een blonde vrouw inpalmt, de selectie van Milan verbijsterd achterlatend. Na afloop naar McDonald's om eens echt goed te eten. Woensdag 26 maart 09:00 uur Wake up call. Vandaag de laatste poulewedstrijd tegen UN AM Pumas uit Mexico City, een gerenommeerd opleidingsteam voor de Mexicaanse topclubs. Na het ontbijt gaan de jongens studeren. Per fax krijgt Ikey de laatste tentamens door. Veel jongens doen dit jaar eindexamen, dus de studietijd is hard Kofi Mensah (in trainingspak), Jimmy Guy, voorzien van het shirt met nummer 14, Milan Berck Beelenkamp en Richard Knopper (6) bereiden zich voor op de eerste wedstrijd in Breckinridge Park tegen Brigade Select. AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 105