'Food for thought' in de collegezaal van het Harvey Hotel. waar een cd'tje zo'n dertien dollar, nog geen vijfentwintig gulden doet. Bas Dreef baalt, gabberhouse kennen ze in Dallas niet. Rody Turpijn blijkt het meest verstandig, hij koopt een rekenmachine voor op school. 19:00 uur Het avondeten wordt gevolgd door de teaminschrijving. Het hotel is inmiddels propvol. In totaal doen er dan ook 163 teams mee aan de Dallas Cup. Slechts de deelnemers aan de Super Group, waaronder Ajax, slapen in het hotel. Alle spelers worden gefotografeerd, zodat er enorme rijen ontstaan, 's Avonds voegt John O'Brien zich met zijn ouders en broer bij het illustere gezelschap. De Amerikaan in Amsterdamse dienst komt net terug uit San Diego van een trip met Amerika onder 21 jaar. Vooral hij is erg populair hier. Een Amerikaan die het zo goed doet bij Ajax, dat is toch wel heel bijzonder. De spelers gaan vroeg slapen. Zaterdag 22 maart 09:00 uur Wake up call 09:30 uur Ontbijt 10:30 uur Een dag voor de eerste wedstrijd tegen een selectieteam uit California vindt de tweede training plaats. Naast het wederom bar slechte veld vindt een wedstrijd plaats tussen twee ploegen met spelertjes van een jaar of zes. Het enthousiasme van de ouders, trainers en spelers is aandoenlijk. Maar toch, een trainer die zijn verdedigers dwingt echt de gehele wedstrijd in het strafschopgebied te blijven...? De Amerikanen hebben nog veel te leren. Op twee andere velden trainen Leeds United en Vitoria. Ook Jan van Beveren, topkeeper in ruste, is van de partij. 13:30 uur Tijdens de lunch klaagt Gerard van der Lem over de slechte training. Alleen spits Alfa Turray krijgt een compliment. Hij is dan ook de enige die echt geniet. 'Dat is logisch,' vindt de uit Sierra Leone afkomstige Turray. 'Ik ben dit soort velden en deze temperatuur wel gewend.' 14:30-15:00 uur Studie 15:00-18:00 uur Zwemmen en relaxen in en langs het zwembad. Tijdens een partijtje voetbal op het terras raakt Cedric van der Gun dusdanig geblesseerd aan zijn teen dat voor hem het toernooi alweer over is. 18:00 uur De ploeg vertrekt naar de Reunion Arena voor de NBA wedstrijd Dallas Mavericks-Cleveland Cavaliers. NBA of niet, de entourage rond de wedstrijd laat zich het beste vergelijken met die bij een duel als Eindhoven-Top Oss. De skyline van downtown Dallas is nog het meest indrukwekkend. 23:00 uur Bedtijd Zondag 23 maart 09:30 uur Wake up callgevolgd door het ontbijt. Via telefoon, fax en internet komen de eerste berichten binnen over de supportersrellen bij Beverwijk. Nieuws van geheel andere aard komt van de organisatie: de tegenstander van vanmiddag is, na een nacht op het vliegveld gebivakkeerd te hebben, pas net gearriveerd in het hotel. De wedstrijd gaat gelukkig gewoon door. De aandacht voor de Ajacieden is enorm. Journalisten willen het ene na het andere interview, Ajax-speldjes en -stickers blijken goud waard. 13:30 uur Aanvang van de eerste wedstrijd in Breckenridge Park, een park bestaande uit zeven voetbalvelden waar ploegen afkomstig uit alle werelddelen hun wedstrijden spelen. Het weer is prachtig, de omstandigheden voor de spelers zwaar, maar zeer leerzaam. Van der Lem start met zijn vaste basis, met als enige wijziging A- junior Bas Dreef op vier in plaats van de naar Udinese vertrokken Eli Louhenapessy. Ajax speelt goed tegen de California Select. Vooral Dreef en O'Brien, toegejuicht door zijn familie, maken veel indruk. Ajax wint eenvoudig met 6-0 dankzij doelpunten van Van Kallen, Splinter, twee maal Knopper, Turray en opnieuw Van Kallen. De toon is gezet. Omdat Universidad Catolica (Chili) en UNAM Pumas (Mexico) in de poule van Ajax gelijkspelen, is Ajax bij winst morgen tegen de Chilenen zeker van een plaats in de kwartfinales. 17:00 uur Na een snelle douche in het hotel vindt in het Lake Highlands Stadium, goed voor zo'n achtduizend toeschouwers, de openingsceremonie plaats. Voor Ajax dragen de beide keepers de Nederlandse AJAX MAGAZINE JUNI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 103