Een zilveren laars voor een gouden team Ajax 2 in Dallas door Erik van Leeuwen foto's Louis van de Vuurst Vrolijke foto op een plek vol van pijn. Vanuit achterliggend pakhuis op Dealy Plaza werd John Fitzgerald Kennedy neergeschoten. beide keepers Serge de Groot en Arjan Limonard worden flink aangepakt door Frans Hoek. De spelers klagen over de droge lucht. Limonard probeert zes uittrappen te schieten. Slechts één ervan is goed, en die had volgens Hoek nog een 'honderd procent schijtgehalte'. De wedstrijdbal van Lotto doet denken aan de tijd van Faas Wilkes. Douches zijn er niet, dus bezweet en al de busjes in. 14:45 uur Na de lunch is het tijd voor de studie. Ajax heeft in het hotel de beschikiing over een fraaie collegezaal, waar Ikey de komende week de scepter zal zwaaien. Alleen Richard Knopper en Arno Splinter studeren niet meer, de rest duikt met de neus in de boeken. Geest en lichaam vinden na gedane arbeid ontspanning aan de rand van het zwembad. 17:00 uur Met de busjes naar Best Buy, Van donderdag 20 maart tot dinsdag 2 april verbleef Ajax 2, aangevuld met enkele A-junioren, in Dallas, Texas. In de stad van JFK werd deelgenomen aan de achttiende editie van de Dallas Cup, een gigantisch toernooi met deelname van clubs uit de hele wereld. Ajax behaalde een meer dan verdienstelijke tweede plaats, waarbij het spel van de jonge Ajacieden soms oogstrelend was. Ook buiten het veld lieten de jonge Ajacieden een uitstekende indruk achter. Het relaas van elf prachtige dagen in Dallas. Een verhaal over kurkdroge velden, een dikke kok, e-mail uit Australië en massage langs het zwembad. Bij de eerste training was het improviseren geblazen. Keeper Arjan Limonard zorgt voor de doelnetten. AJAX MAGAZINE JUNI 1997 101

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 101