Donderdag 20 maart 13:00 uur Het is the day after the night before. Trainer Gerard van der Lem is amper teruggekeerd uit de Spaanse hel als de volgende marathon alweer wacht. Het zoet der overwinning doet alle vermoeidheid vergeten. Achttien jonge Ajacieden, allen onder 20, en hun begeleiders lopen trots als een pauw over Schiphol. 15:00 uur Aan boord van vlucht DL 80 richting Atlanta wordt de toon voor de rest van de reis gezet. Er wordt veel gekaart en de stewardessen blijven rennen om het een ieder naar de zin te maken. Opvallend is het grote aantal walk- en discmans, V7 en Panorama staan hoog genoteerd op de boekenlijst. Dennis Schulp, bezig aan zijn laatste jaar MEAO, maakt in het vliegtuig een tentamen Engels. Hij wordt nauwlettend in de gaten gehouden door Ikey Waas. Altijd handig, zo'n meereizende leraar. Bij de tussenstop in Atlanta is het duidelijk te merken dat we in de VS zijn. Overdreven strenge bewakers met hond en veel te dikke vrouwen in stoer uniform die zich ontfermen over de bagagekarretjes. De vergelijking met de typetjes uit Police Academy is snel gemaakt. 20:15 uur Landing op Dallas Forth Worth. De temperatuur is aangenaam, de ontvangst door de Nederlandse gemeenschap, voorzien van oranje shirts en vlaggetjes, allerhartelijkst. 21:45 uur Het Harvey Hotel Addison is prachtig. Mooie kamers, aardig personeel en goed eten. Bij het late diner komen Kofi Mensah en Luciano van Kallen enkele minuten te laat, volgens Kofi omdat de wc was overgelopen. Het is de eerste en laatste keer dat er ook maar iemand te laat is. 23:00 uur Bedtijd voor de spelers Vrijdag 21 maart 09:00 uur'Goodmorning, this is your wake up call, we wish you a pleasant day f 09:30 uur Het ontbijt zal de komende dagen bestaan uit vers fruit, verschillende soorten cornflakes, omelet, worstjes en spek. Honger zullen we niet lijden. De kok is een enorm mens met een reusachtige buik. Ook hem smaakt het eten blijkbaar uitstekend. Veel spelers hebben slecht geslapen, de jetlag eist zijn tol. 11:30 uur De eerste training vindt plaats op een gemeentelijk sportpark, twintig minuten rijden van het hotel. Het is warm, zo'n 32 graden en het veld is keihard. De

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 100