Jan Wouters, die bij Ajax-FC Utrecht de van een hartaanval herstellende Ronald Spelbos verving, komt volgend seizoen naar Ajax als trainer van het tweede elftal. Foto: Louis van de Vuurst naar Willem II. Ook bestuurlijk gaan er aanpassingen plaatsvinden omdat Uri Coronel heeft besloten vanwege drukke werkzaamheden aan het einde van dit seizoen zijn functie neer te leggen, terwijl André Kraan vanwege zijn leeftijd met 'pensioen' gaat. Aan de personele invulling van de aldus vrijkomende bestuursplaatsen wordt momenteel gewerkt. Er valt alles bij elkaar nogal wat te reorganiseren, waarbij nieuwe namen om de hoek zullen komen kijken die passen in de structuur, de cultuur en de opvattingen van de vereniging. Spelletje Zorgwekkend waren even de geruchten en de zaken die zich afspeelden rond die verhalen over spelers die plotseling de club zouden willen verlaten. Alleen van Patrick Kluivert en Winston Bogarde stond het vertrek vast. En al verkondigde Ajax bij herhaling dat verder niemand meer weg zou gaan, het bleef allemaal toch wat onrustig. De media bleven maar doorvragen, en dat staat hun vrij, maar het moet ook eens een keer even ophouden. Gelukkig is er nu duidelijkheid rond Frank en Ronald de Boer, die zich tot 2004 aan Ajax hebben verbonden, terwijl Martijn Reuser in ieder geval tot 2000 bij Ajax blijft. En verder zal Ajax niets nalaten om ook andere spelers langdurig aan de club te verbinden en blijft men zoeken en scouten naar nieuwe talenten om het Ajax-spel zo goed mogelijk aan het publiek te laten zien. Want daar gaat het toch om, om het spelletje. Dat brengt de mensen op de banken en daarvoor gaat men naar het stadion of zit men gekluisterd aan de buis. De spanning, de doelpunten, de winst, het succes, het mooie voetbal, de voldoening... Gelukkig maar dat op 16 februari de bal weer eens ging rollen. Ajax moest de Vijverberg beklimmen om De Graafschap te bestrijden. De mensen van Frits Korbach hadden het voor de winterstop prima gedaan en vormden voor Ajax een concurrent in de subtop van de competitie. Ajax kon zich niet veel meer permitteren wilde het van de zevende plaats afkomen. Kampioenschap en Amstel Cup waren al uit het oog verdwenen, dus lag alleen nog UEFA-Cupvoetbal binnen de mogelijkheden. Of Europees voetbal moet worden veiliggesteld door nieuw succes in de Champions League. Traditioneel heeft Ajax het lastig in dit soort wedstrijden en als de ploeg er zich dan behoorlijk doorheen slaat is dat een goed teken. In Doetinchem werden de punten op een prima wijze gepakt (2-0), al was het spel nog lang niet op een niveau dat bij Ajax hoort. Litmanen eerst en Kluivert in de slotfase scoorden de goals. De inhaalrace was begonnen. Feyenoord Een betere graadmeter om te zien hoe ver het team nu werkelijk op weg was naar de juiste vorm, was een week later in de bomvolle Arena de wedstrijd tegen Feyenoord, dat met PSV in een heftig duel lag gewikkeld om de titel. Voorafgaand aan deze wedstrijd ging weer eens alle aandacht naar de te verwachten ellende rond de 'supporters' van beide kampen, waardoor serieuze voorbeschouwingen op de n I A V AA Ar. A 71 MC APDII 1 QQ7 5

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 9