ons team. Na de thee zagen we een wat mat startend Ajax en het was good old Tinus van Teunenbroek in het doel, die met zijn toch wel wat stramme botten Ajax in de race hield met een aantal katachtige reddingen. Toen was het weer de beurt aan Ajax, Nuno Ferreira bracht de stand op 6-2, waarna invaller Robin Pronk een loepzuivere hattrick scoorde, waarbij vooral de laatste goal van grote schoonheid was. Als goede gastheer gaven we tenslotte nog een strafschop weg, waardoor de eindstand op 9-3 werd bepaald. De wedstrijd tegen VYOG was voor ons erg belangrijk, omdat deze ploeg als een der weinige nog een aanval kon doen op onze koppositie. Er mocht derhalve niet verloren worden. Tegen een zeer fel startend WOG hadden wij het vooral in het begin erg moeilijk en er deden zich voor beide doelen vaak zeer spannende situaties voor. De rust brak aan met 0-0. Na de onderbreking kwam Ajax zeer sterk uit de startblokken en werd WOG helemaal zoek gespeeld. Met doelpunten van Wim Nijssen (2x), Brian Schutz (2x) en John Hofwijks werd de stand simpel naar 5-0 getild. Vlak voor tijd werd de nul tenslotte nog weggegeven en eindigde de strijd met 5-1. Maar omdat de rest van de concurrentie allemaal weer punten had laten liggen, was het voor ons een erg gunstige dag. De uitwedstrijd tegen De Zuidvogels werd er vervolgens een om snel te vergeten, want ons team had een complete offday. Tegen een, met alle respect, tegenstander die er helemaal niets van bakte, kregen we opgelegde kansen om te scoren, maar het wilde niet lukken. In de dertigste minuut loste Nuno Ferreira een hopeloos schot op een leeg doel, dat helemaal mis zou zijn gegaan, ware het niet, dat een Zuidvogelsspeler ons te hulp schoot door de bal in het eigen doel te werken. Na de thee moesten de gastheren al spoedig met tien man verder, na een rode kaart, maar in plaats van te profiteren hielpen wij onze tegenstander een handje door ook een eigen goal te scoren. Even later moest weer een Zuidvogelsspeler vertrekken en toch bleef Ajax maar doormodderen. Said Ouaali en Robin Pronk scoorden tenslotte in de slotfase (1-3) en daardoor nam Ajax drie Q1 Brian Schutz zet een DOTO-speler op het verkeerde been. Foto: Louis van de Vuurst punten mee naar huis, maar fraai was het niet. Tegen de IJsselmeervogels begon Ajax weer erg sterk, creeërde zich met goed spel al in de eerste tien minuten drie niet te missen kansen, maar die werden achteloos om zeep geholpen. De tegenstander putte hieruit moed en ging er wat feller tegenaan. Ons team wist daar niet goed raad mee en het spel zakte naar een bedenkelijk niveau. Het kon dan ook niet uitblijven of de tegengoal moest vallen (0-1). Ajax was nu helemaal de kluts kwijt, maar gelukkig was het Tinus van Teunenbroek die ons op de been hield met een aantal goede ingrepen. Langzaam kregen we daarna weer wat grip op de wedstrijd, mede ook door een voortreffelijke goal van Wim Nijssen. Zo brak de rust met 1-1 aan. Na de thee geraakten we al vrij snel opnieuw op achterstand, toen een buitenspelgoal werd toegekend. Het geluk was ook ditmaal aan onze zijde, toen Nuno Ferreira zijn kunststukje van een week eerder herhaalde. Een schot op goal zou volledig zijn doel hebben gemist, maar ook nu kwam een tegenstander te hulp om de bal in het lege doel te werken. Kort voor tijd werd de zege zelfs nog veilig gesteld, toen Wim Nijssen koelbloedig een strafschop mocht verzilveren (3-2). Omdat de concurrentie opnieuw faalde, komt een kampioenschap binnen handbereik, maar dan zullen we wel scherp moeten blijven en mogen geen punten meer gemorst worden. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Om tijdens de winterstop toch in conditie te blijven speelden wij een aantal oefenwedstrijden op ons kunstgrasveld met wisselend succes. Gewonnen werd van Velserbroek (6-2) en The Victory (12-2) en verloren van De Geuzen (3-4). Na de winterstop speelden we onze eerste competitiewedstrijd uit bij Zandvoort '75. Het werd met recht een dagje Zandvoort. Ajax vertrok in de veronderstelling dat de wedstrijd om 12.30 uur zou aanvangen, maar dit bleek bij aankomst 14.30 uur te zijn. En omdat op dat tijdstip geen scheidsrechter aanwezig was, begonnen we nog later, omdat een vervanger gezocht moest worden. We hadden nogal wat personele problemen, waardoor bijvoorbeeld een veldspeler het doel moest verdedigen. Die hield echter zijn doel schoon en omdat Jimmy Crawfurd (3x), Ringo Spaargaren, Edwin Oostenbrink

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 99