kreeg geen grip op het bij tijd en wijle te harde en onbesuisde spel van zijn tegenstander. Het duurde dan ook tot kort voor tijd voor Rosco Viereck DOTO de genadeslag kon toebrengen. Dat was inmiddels in het slotkwartier twee spelers met een rode kaart kwijtgeraakt. De zege kwam terecht bij de ploeg, die daar het meeste recht op had. Ook tegen Montfoort thuis had Ajax geen antwoord op de agressief spelende tegenstander, die steeds wat sneller was, maar vooral op fysiek gebied Ajax de baas was. Zo ontstond een tiental minuten voor de rust ook de eerste Montfoort-goal. De linkerspits kapte zijn directe tegenstander uit, kwam naar binnen, gebruikte zijn lichaam goed en passeerde Paul Wesseling beheerst. In de tweede helft leek het er even op of Ajax terug zou komen, toen een uitstekende voorzet van Eugene Poublon het hoofd bereikte van Fabian Taylor, die de bal in de uiterste hoek plaatste. Ajax wilde meer, want winst zou in ieder geval betekenen, dat het kampioen werd van de tweede periode, waardoor deelname aan de nacompetitie verzekerd zou zijn. Het nam echter wat te veel risico's en dat leidde tot de tweede Montfoortse treffer. Die dreun kwam de ploeg niet meer te boven en het moest zelfs lijdzaam toezien, hoe kort voor tijd zelfs de 1-3 in het Ajax doel verdween. Helaas weer een nederlaag; toch er is nog een kans op de tweede periodetitel, maar dan zal op tweede Paasdag in ieder geval gewonnen moeten worden van Excelsior Pernis. Wij blijven optimistisch en draaien de duimen. Het duel tegen Strijen gaf vooralsnog geen verbetering te zien. Mede doordat Dennis van der Wal, Imro Wielkens, Rogier Siemons, Jerry van Haagen en Eugene Poublon om diverse redenen niet beschikbaar waren, wist Ajax de tegenstander zijn wil niet op te leggen. Integendeel, de gastheren, die overigens ook nog een kans hebben op de nacompetitie, waren erg fel in de duels en verrasten Ajax voor de rust al met drie snelle counters (3-0). In de tweede helft gaf Strijen ons niet meer de gelegenheid om terug te komen. Ajax mocht veertig minuten de bal rondspelen en er werd pas ingegrepen als de bal in de buurt van de 16-meterlijn kwam. Dan werd de bal gewoon naar voren geramd, in de hoop dat de eenzame spits er eventueel nog iets van kon maken. Zo kon het gebeuren dat de Strijen-doelman slechts wat rollertjes moest oprapen, terwijl onze keeper Paul Wesseling veel meer gevaar voor zijn doel zag, bij een drietal uitvallen. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Na een periode van trainen en spelen op het kunstgrasveld, konden we eindelijk weer eens 'de wei' in en dat was direct tegen Volendam, een ploeg waartegen we nog iets goed te maken hadden. Wij hadden de eerste wedstrijd in Volendam destijds verloren. Het liet zich al snel aanzien, dat we goed overwinterd hadden, want Ajax was oppermachtig. Met de pauze was de stand al 5-2, door treffers van Cees Vos, Marco Bragonje, Richard Louwers en Ronald Renzema (2x). De twee tegengoals waren echte presentjes van AJAX MAGAZINE APRIL1997 89

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 97