Zaterdae begint fris aan t Zaterdag In december had de winter dermate hard toegeslagen, dat er in de maand januari helemaal niet en in de maand februari slechts mondjesmaat competitievoetbal kon worden gespeeld. Het eerste zaterdagelftal hield de conditie op niveau op het kunstgrasveld en hoewel dat niet ideaal is, bleek bij de hervatting toch dat Ajax betrekkelijk fris de tweede competitiehelft inging. De eerste wedstrijd die op het programma stond was tussen Ajax en Zwaluwen uit Vlaardingen. Met goed combinatievoetbal werd de tegenstander vanaf de eerste minuut in de defensie gedrongen en slechts sporadisch kwam Zwaluwen op de Ajax- helft. Er deden zich diverse kansen voor, maar verder dan een attente goal van Patrick Schuurman wist Ajax voor de rust niet te komen. Het was te verwachten, dat de gasten in de tweede helft uit een ander vaatje zouden tappen en daarom keek Ajax aanvankelijk de kat wat uit de boom, maar toen bleek dat Zwaluwen niet bij machte was gevaarlijk te worden, nam Ajax het initiatief weer over. Toch waren het de dode spelmomenten, die Ajax in veilige haven brachten. Bij een vrije schop van de linkerzijde verscheen Patrick Zwaanswijk ineens voor de vijandelijke veste en hoog opspringend gaf hij met een ferme kopstoot de Zwaluwen-doelman geen kans. Kort voor het einde van de partij deed zich een identieke situatie voor en opnieuw was Patrick Zwaanswijk ter plekke, om met een lepe kopbal in de kruising de 3-0 eindstand op het bord te brengen. In Sassenheim, tegen Ter Leede, de gedoodverfde kampioen, leed Ajax een schlemielige en volkomen onnodige 1-0 nederlaag. Op een onbeschut terrein met windkracht 7 in de lengterichting van het veld, begon Ajax tegen de wind in met verzorgd voetbal langs de grond. De tegenstanders waren met lange halen beslist niet ongevaarlijk, maar de achterhoede had daar aardig het oog in. Toch kwam Ajax al vroeg op achterstand, toen Paul Wesseling een schijnbaar ongevaarlijke bal ongelukkig in de voeten van een tegenstander plaatste, die niet aarzelde en dit foutje resoluut afstrafte. Het deed ons terugdenken aan de thuiswedstrijd, toen bijna precies hetzelfde gebeurde. Ajax was door de tegenslag geenszins aangeslagen en zocht opnieuw de aanval, maar Jerry van Haagen en Fabian Taylor hadden geen geluk, toen hun inzet buiten bereik van de Ter Leede-doelman juist langs de verkeerde kant van de paal huppelde. In de tweede helft, met de felle wind mee, bleef Ajax de gevaarlijkere ploeg, maar keeper Blankespoor van Ter Leede, bij velen wel bekend, kreeg toch veel minder gevaarlijk werk te doen dan voor de rust. De meest hectische situatie daarentegen deed zich voor aan de andere kant, toen bij een uitval de lat onze doelman te hulp schoot en verdere schade voorkomen werd. In de stand kwam geen verandering meer en de conclusie mocht zijn dat Ter Leede in de onderlinge confrontatie met Ajax door twee foutjes zes punten rijker is geworden. Agressief spelende tegenstander In de thuiswedstrijd tegen DOTO viel voetballend weinig eer te behalen. Het werd geen al te beste ontmoeting, waarbij Ajax te slordig was en DOTO de weg-is- weg-trap veelvuldig hanteerde. Toch hadden we reeds na vier minuten succes, toen Rosco Viereck attent reageerde in de rammmelende DOTO-defensie en van kort bij raakschoot. Nu zou Ajax het juist rustig moeten bekijken, maar het 88 AJAX MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 96