Foto: Louis van de Vuurst profvoetballer heeft Knopper nooit in zijn hoofd gehad. 'Het zat er al in toen ik zes, zeven jaar oud was en het is er daarna nooit meer uitgegaan.' Wisselvallig Knoppers vrije tijd wordt voor het grootste gedeelte doorgebracht met hond en vriendin in Diemen. 'Dat bevalt me uitstekend. Sinds de zomer woon ik echt samen, daarvoor in Den Haag al een beetje half-half. Diemen is best aardig om te wonen. Amsterdam is heel dichtbij, net als het stadion, dus dat is allemaal prima. Het enige waar ik nog niet zo tevreden over ben, zijn de prestaties van het tweede elftal. Het is allemaal nog wel erg wisselvallig. We hebben al een paar keer dik voorgestaan, maar in de tweede helft zakt het dan toch weer helemaal in. Dat heeft denk ik vooral te maken met de steeds veranderende samenstelling van het elftal. Dan vallen er weer een paar jongens van het eerste in, terwijl we aan het begin met al die blessures weer veel jongens uit de Al erbij hadden. Dat is gewoon niet goed voor het team. Maar met de basis die we hebben, moeten we toch echt wel bovenaan mee kunnen draaien.' Over zijn prestaties als eerstejaars bij de senioren is Knopper tevreden, hoewel de overgang toch vrij groot was. 'Het speelse is er nu wel vanaf. Je kunt niet te veel rare dingen uithalen of trucjes doen, het gaat nu echt alleen om de winst. Het is veel volwassener. Ik vind niet dat het daarom minder leuk wordt. Voor mij is het heel simpel: als ik win, vind ik het leuk.' De status van senior gaf Knopper meteen de vrijheid zelf te beslissen over het al dan niet dragen van zijn twee oorbellen. 'Bij de jeugd mag het niet, zeker niet tijdens wedstrijden en nu mag ik het zelf weten. Ik draag ze al sinds mijn zevende. In het begin doe je dat toch omdat het stoer is. Ik vind het nu gewoon mooi staan. Het is verder geen bijgeloof of zo. Het enige wat daarmee te maken heeft, zijn mijn kousophouders. Ik heb nog steeds dezelfde sinds de jeugd en die zal ik ook nooit vergeten. Voor de rest heb ik daar geen last van. Uiteindelijk zul je het toch allemaal zelf moeten doen.' AJAX MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 94