Foto: Louis van de Vuurst Ajax kwam. Ik had ze zoals gezegd al vaak gesproken bij wedstrijden van het Nederlands elftal. En tussen spelers van Feyenoord en Ajax is de haat denk ik een stuk minder groot dan bij de supporters. Zeker bij de vertegenwoordigende elftallen is het eerder een blok tegen die jongens uit Eindhoven, dan dat er steeds tussen Rotterdam en Amsterdam wordt geruzied. Dat is echt niet zo. De jongens uit de grote steden Rotterdam en Amsterdam trekken toch meer naar elkaar toe in vergelijking tot die jongens uit Brabant. Spelers uit die omgeving worden toch een beetje achtergesteld, denk ik.' Concurrentie Knopper praat rustig. De mediatraining blijkt zijn vruchten af te werpen. Hij denkt zorgvuldig na over de antwoorden, praat net als Koeman voortdurend in de tweede persoon als het toch echt over hem zelf gaat. Ook deze Ajacied wordt weer klaargestoomd voor het allerhoogste, het debuut in het eerste elftal. Knopper heeft er al regelmatig over gedroomd. 'We hebben met het tweede al een keer in de Arena gespeeld, maar toen was ik geblesseerd. Voor mij is het dus nog echt een droom om daar te mogen spelen. Je wordt er weliswaar zo goed mogelijk op voorbereid, maar bovenal geldt dat je het zelf moet waarmaken. Er wordt door de trainers ook nooit gezegd dat je bijvoorbeeld dicht tegen je debuut aan zit. Dat is van zoveel factoren afhankelijk.' Bijkomend nadeel voor Knopper is de positie waar hij het beste uit de voeten kan. De concurrentie voor de 'tien' is moordend. Gabrich, Dani, Reuser en natuurlijk Litmanen zijn zomaar wat spelers die op deze plek aardig uit de voeten kunnen. Knopper: 'Het voordeel voor mij is dat ik niet aan de tien vastzit. Ik heb ook al op zes en op acht gespeeld. Bij Feyenoord speelde ik ook vaak achterin in de as van het veld, dus op vier kan ik ook uit de voeten.' Met de betrekkelijke anonimiteit waarin spelers van het tweede elftal hun wedstrijdjes op dinsdagavond afwerken, is het sinds een paar maanden ook gedaan. Eli Louhenapessy tekende een contract bij het Italiaanse Udinese, en ook Knopper heeft over belangstelling niet te klagen. 'Het meest concreet was Bolton Wanderers. Zij hadden Gerard van der Lem in de winterstop een fax gestuurd, waarin ze de interesse in mij en Rody Turpijn kenbaar maakten. Dat was op zich wel een beetje raar, zeker omdat ik pas dit jaar voor het eerst bij het tweede zit. Van der Lem heeft geantwoord dat ze aan het eind van het seizoen maar terug moeten komen. Voor mij is Ajax nu het meest belangrijk.' De 19-jarige Ajacied heeft vorig seizoen een tweejarig B-contract getekend. Sinds de start van het huidige seizoen mag Knopper zich dan ook full-prof noemen. De MAVO heeft hij afgemaakt, maar daar bleef het dan ook bij. 'Zo zijn er meer jongens die dit jaar nog wel een vervolgopleiding deden maar daar ook mee gestopt zijn. Het klinkt sommige mensen misschien wel vreemd in de oren, maar daar hebben we het gewoon te druk voor.' Iets anders dan het metier van AIAV MAT. A7IMF APRII 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 93