voorsprong niet vast te houden. Met flitsend voetbal werd FC Twente overklast, hoewel er toch een flink aantal spelers met de nodige eredivisie-ervaring in de ploeg aanwezig was, zoals Wilfried Elzinga, Eric ten Hag, Ajoupov en Theo ten Caat. In de zevende minuut ontweek Jimmy Guy de buitenspelval en uit zijn voorzet wist Dennis Schulp het net te vinden. In de tiende minuut was het wederom Dennis Schulp, die uit een voorzet van Luciano van Kallen met zijn hoofd voor 2-0 zorgde. Doordat Ajax naliet in de verdediging een straffe mandekking toe te passen, was het Jan Vennegoor die na een kwartier de stand tot 2-1 terugbracht. Bijna zorgde de uitblinkende Dennis Schulp voor 3-1: zijn Foto: Louis van de Vuurst schot kwam, zonder dat Aldo Swager het zelf wist, op het been van de doelman. Na het bijna scoren van zijn derde goal vond Wilfried Elzinga het nodig om de zaag bij Dennis Schulp te hanteren en zijn overtreding werd door de goed leidende scheidsrechter Inia met geel bestraft. Na rust kwam Twente door een goal van Pascal de Vries op 2-2, waarbij Casper Nelis niet geheel vrijuit ging. Even later werd het zelfs 2-3 voor Twente, nadat Winston Bogarde zich te gemakkelijk had laten omspelen en Ajoupov er 3-2 van maakte. Onder de impulsen van de goed invallende Dave van den Bergh kreeg Ajax de verdiende gelijkmaker, zij het dat deze gelukkig tot stand kwam. Dave van den Bergh snelde langs de zijlijn en met een sliding trachtte Knapen de voorzet te voorkomen, doch via het been van deze speler verdween de bal over Aldo Swager in het doel. Vlak voor tijd schermde Dennis Schulp bijna op de doellijn staande de bal goed af en legde deze af op Luciano van Kallen. Die had een hoek voor het uitzoeken, maar helaas wist Luciano zijn kalmte niet te bewaren en schoot hij tegen Aldo Swager op. Door deze resultaten staat Ajax in de middenmoot en kunnen wij onze inspiraties om als eerste te eindigen definitief vergeten. AJAX MAGAZINE APRIL 1997 81

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 89