Ajax 2 moet loslaten door Herman Bosschieter Tussen de twee toernooien in Italië en Amerika in speelde Ajax slechts drie wedstrijden voor de competitie en een vriendschappelijke wedstrijd tegen Aalsmeer, die met 0-1 werd gewonnen door een doelpunt van Dennis Schulp. minuut kwam Ajax op gelijke hoogte met NAC. Uit een pass van Mariano Juan scoorde Ivan Gabrich, na zich te hebben ontdaan van zijn directe tegenstander, de oud-Ajacied Jeffrey van As. Vlak daarna was het bijna 1-2 voor Ajax. Uit een goed opgezette aanval door Martijn Reuser en Nordin Wooter kwam de bal wederom bij Ivan Gabrich, maar zijn kopbal werd van de lijn gehaald. Vlak voor rust werd het echter toch 1-2. Uit een snel en goed genomen uittrap van Casper Nelis belandde de bal bij Nordin Wooter, die zijn directe tegenstander uitspeelde en de bal rustig langs de uitlopende keeper De Vogt speelde. Uit een in de eerste minuut van de tweede helft genomen corner scoorde Edwin Gorter zijn tweede goal. Gorter stond op de 16-meterlijn rustig de bal af te wachten en van Ajax-zijde vergat men hem te dekken: zo'n kans laat een geroutineerde voetballer als Gorter zich niet ontnemen en dat betekende 2-2. Een minuut later scoorde Dani uit een voorzet van Nordin Wooter bijna 2-3, maar zijn bal ging via de rug van een verdediger over de achterlijn. Kofi Mensah, die terug kon kijken op een goede wedstrijd, ging in de 59ste minuut verschrikkelijk in de fout door de bal aan Geert Brusselers te verspelen. Die stoomde op Casper Nelis af en lobte de bal heel beheerst in het netje. Daarna was het weer aan Ajax, maar de bal van Mariano Juan uit een pass van Nordin Wooter ging rakelings over. Nadat Casper Nelis met een goede redding Gesthuizen belet had de voorsprong te vergroten, was het in de allerlaatste minuut invaller Dennis Schulp, die met een fantastische kopbal bijna voor de gelijkmaker zorgde, maar keeper De Vogt wist op miraculeuze wijze de bal uit de bovenhoek te tikken. Flitsend De wedstrijd tegen het hoger geklasseerde FC Twente eindigde in 3-3. In navolging van de wedstrijden tegen PSV en Sparta wist Ajax wederom een snel verkregen AJAX MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 87