Atletico Madrid - Ajax Woensdag 19 maart 1997 Atletico Madrid - Ajax 2 - 3 na verl. (1-1, 1-0) Estadio Vicente Caldéron, Madrid, 50.000 Atletico Madrid: Trainer: Molina; Aguilera, Santi, Solozabal, Geli; Caminero, Pantic, Bejbl, Simeone (113. Lopez); Esnaider (96. Biagini), Kiko Radomir Antic Scoreverloop: Scheidsrechter: Ajax: Trainer: 29. 1 - 0 Kiko, 49. 1 - 1 Ronald de Boer, 100. 1 - 2 Dani, 105. Pantic 2 - 2 (strafschop), 119. 2 - 3 Babangida Serge Muhmenthaler (Zwi) Van der Sar; Melchiot, Blind (46. Veldman), Witschge, Frank de Boer; Scholten, Litmanen (80. Dani), Musampa (87. Wooter); Babangida, Ronald de Boer, Overmars Louis van Gaal Bijzonderheden In de dagen voorafgaand aan het duel ontstaat op bestuurlijk niveau een forse verwijdering tussen Ajax en Atletico, veroorzaakt door racistische uitlatingen van de Madrileense voorzitter Gil y Gil. Het Ajax-bestuur weigert aan te zitten aan het traditionele diner op de dinsdagavond voor de wedstrijd. Na afloop van de wedstrijd wordt de zaak in der minne geschikt, waarbij Gil zijn collega Van Praag omhelst. De zwak leidende Zwitserse scheidsrechter deelt gele kaarten uit aan Aguilera, Simeone, Santi en Esnaider van Atletico Madrid en aan de Ajacieden Ronald de Boer en Wooter. Een kwartier voor tijd stopt Edwin van der Sar een door Esnaider genomen penalty, daarmee een verlenging afdwingend. Kort nadat hij Ajax in de verlenging met een spectaculair afstandsschot op voorsprong gebracht heeft, raakt Dani geblesseerd aan zijn schouder. Omdat Ajax al drie maal gewisseld heeft, speelt hij de wedstrijd uit met zijn arm tegen zijn borst gedrukt. Halverwege de tweede helft duikt Litmanen na een passje binnendoor kansrijk op voor Molina. Hij passeert de Spaanse keeper met een schuivertje, dat echter snelheid mist waardoor de aanstormende Santi de bal nog voor de doellijn kan achterhalen. Commentaar De uitslagen van de overige kwartfmalewedstrijden luiden (tussen haakjes de uitslagen van de heen wedstr ij den Juventus - Rosenborg 2-0(1 - 1) Auxerre - Borussia Dortmund 0-1(1-2) FC Porto - Manchester United 0 - 0 (0 -.4) Radomir Antic: 'Zo'n doelpunt als Dani scoorde zie je één keer in de honderd jaar.' Dani: 'Ik zag de keeper aarzelen. Hij wist niet of hij eruit moest komen of terug naar zijn doel moest gaan. Ik heb weieens eerder van die afstand gescoord, maar nooit op een dergelijke manier zo'n belangrijk doelpunt gemaakt.' Edwin van der Sar: 'Mentale druk? Wat is dat eigenlijk?' 4IA* MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 83