Ajax - Roda JC Vrijdag 14 maart 1997 Ajax - Roda JC 3 - 1 (2-1) Amsterdam Arena, 47.000 Trainer: Van der Sar; Melchiot, Blind (67. Juan), Frank de Boer; Musampa, Scholten, Kluivert (70. Dani), Witschge (51. Wooter); Babangida, Ronald de Boer, Overmars Louis van Gaal Scoreverloop: Scheidsrechter: Roda JC: Trainer: 4. 0 - 1 Plet, 27. 1 - 1 Babangida, 35. 2 - 1 Overmars, 86. 3 - 1 Ronald de Boer Jaap Uilenberg Hesp; Senden, Schops (77. Vurens), Vrede, Trost; Doomernik, Ooijer, Van der Heyden, Plet (60. Van de Luer); Sibon, Lawal (54. Van Houdt) Martin Jol Bijzonderheden Bij Ajax ontbreekt de aan zijn linkerheup geblesseerde Jari Litmanen. Het snelle Roda-doelpunt ontstaat als Edwin van der Sar na een terugspeelbal van Frank de Boer zolang aarzelt, dat Roda- spits Sibon hem de voet dwars kan zetten en Plet kan aanspelen, die het buitenkansje dankbaar verzilvert. Het doelpunt waarmee Mare Overmars Ajax op voorsprong brengt, heeft grote psychologische waarde voor de maker ervan. Het is zijn eerste van het seizoen. De laatste treffer van de linksbuiten dateerde van 17 december 1995, in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Drie dagen later liep hij in het duel met De Graafschap een dubbele beenbreuk op, die hem bijna negen maanden uit roulatie hield. Scheidsrechter Uilenberg geeft Roda-speler Trost een gele kaart. Oud-Roda-speler Tijjani Babangida, maker van het eerste Ajax-doelpunt, wordt uitgeroepen tot 'Man of the Match'. In het weekeinde wint PSV van Fortuna Sittard (1-0), Feyenoord van RKV (5-0) en FC Twente van Volendam (4-0), zodat de posities aan kop van de ranglijst ongewijzigd blijven: 1. PSV (25-58), 2. Feyenoord (25-55), 3. FC Twente (25-52), 4. Ajax (24-42). Mare Overmars schreeuwt het uit na de treffer waarop hij zolang heeft gewacht. Tijjani Babangida, die zeven minuten eerder al het doel vond, begrijpt de ontlading. Commentaar Louis van Gaal: 'Ik heb Edwin al tijdens ons trainingskamp in Cadiz gewaarschuwd dat het een keer fout zou gaan. We willen dat Van der Sar meevoetbalt, maar aan zijn oplossingen zijn soms risico's verbonden.' Edwin van der Sar: 'Gelukkig hebben we met 3-1 gewonnen en dan hoor je niemand er meer over in de kleedkamer. Ik moet er niet aan denken dat zoiets me vijf minuten voor tijd bij een 0-0 stand overkomt.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 81