de inhaalrace Kroniek door Tijn Middendorp 'Ik heb het gevoel dat Ajax weer van iedereen kan winnen,' zei Ronald de Boer kort voor het succes in Madrid. Normaal gesproken zullen de topposities in de vaderlandse competitie evenwel buiten bereik blijven, maar een plaatsje daar ergens in de buurt zit er nog wel in om in ieder geval voor het volgend seizoen Europees voetbal zeker te stellen. Dat kon ook nog via de Champions League. Winnen van Atletico was een belangrijke stap in de goede richting en bracht Ajax voor de derde keer in successie in de halve finales. Buiten het veld was er ook voldoende werk aan de winkel. Het vastleggen van spelers voor de komende jaren en reorganisaties in technische staf en bestuur zijn zaken die de club in hoge mate bezighouden. andere organisatiestructuur. De club had inmiddels het idee geopperd niet alleen spelers op te leiden maar ook trainers, zodat bij vacatures niet buiten de deur gezocht hoeft te worden naar een opvolger want die zou dan al in huis moeten zijn. Nu was het nog zo dat door het vertrek van Louis van Gaal Ajax op zoek moest gaan naar een geschikte opvolger, die men heeft gevonden in de persoon van Morten Olsen. In de nieuwe situatie zou zo'n vacature vanuit de club moeten worden ingevuld, zoals nu al het geval was met de opvolger van Gerard van der Lem, die in de eigen technische staf gezocht en gevonden werd. Heini Otto, nu nog trainer van de BI-junioren, zal straks assistent van Morten Olsen zijn. Verder zal de functie van trainer van het tweede elftal per 1 juli worden ingevuld door Jan Wouters, zeker geen onbekende van de club. Vanaf 1986 is hij zes jaar actief bij Ajax geweest om vervolgens via Bayern München, PSV en 72 wedstrijden voor het Nederlands elftal als assistent-trainer bij FC Utrecht terecht te komen. Deze functie bij Ajax heeft in zich dat van daaruit eventueel een doorstroming naar het eerste elftal mogelijk is. Daar ligt dus de opleiding voor het grote werk. Ook het vertrek van keeperstrainer Frans Hoek (net als Gerard van der Lem gaat hij mee met Louis van Gaal) veroorzaakt een vacature die zal worden ingevuld, evenals de vacature van directeur opleidingen die ontstaat door het vertrek na vijf jaar van Co Adriaanse AJAX MAGAZINE APRIL 1997 7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 7