Ai ax - FC Utrecht Zondag 9 maart 1997 Ajax - FC Utrecht 1 - 0 (0-0) Amsterdam Arena, 48.200 Ajax: Trainer: Van der Sar; Melchiot (51. Veldman), Blind, Frank de Boer; Musampa, Scholten, Kluivert (83. Juan), Witschge; Babangida, Wooter (74. Reuser), Overmars Louis van Gaal Scoreverloop: Scheidsrechter: FC Utrecht: Trainer: 64. 1 - 0 Musampa Jan Wegereef Postma; Asmus, Nascimento, Van Burik, Obradovic; Robbemond (82. Van Nieuwkerk), Vanenburg, Visser; Boussatta, Mols (56. Van Loen), Hernandez (80. Van den Brink) Jan Wouters Kiki Musampa scoorde het enige doelpunt in de wedstrijd tegen FC Utrecht Commentaar Bijzonderheden De coaching van FC Utrecht is in handen van Jan Wouters, die de door een hartinfarct getroffen Ronald Spelbos vervangt. De Ajax-inbreng bij FC Utrecht is groot. Ronald Spelbos en Jan Wouters zijn samen goed voor 320 officiële wedstrijden voor Ajax. De voetballende ex-Ajacieden bij FC Utrecht zijn Gerald Vanenburg, Dries (eigenlijk Driss) Boussatta, Michael Mols, John van Loen, Dick van Burik, Rob Witschge en Jean Paul de Jong. De laatste twee komen tegen Ajax niet in actie; Witschge kampt met een blessure, De Jong is geschorst. Ajax speelt zonder Ronald de Boer en Jari Litmanen, die aan het duel tegen Atletico Madrid lichte blessures hebben overgehouden. Scheidsrechter Wegereef deelt gele kaarten uit aan Musampa (Ajax), Asmus en Van Burik (FC Utrecht). Frank de Boer wordt uitgeroepen tot 'Man of the Match'. Hoewel de koplopers PSV en Feyenoord punten verliezen door hun onderlinge duel in Rotterdam met 0-0 gelijk te spelen en FC Twente in Groningen met 2-1 ten onder gaat, blijft de achterstand van Ajax aanzienlijk. Wel kruipt Ajax op de ranglijst een plaatsje omhoog. De vierde positie wordt overgenomen van Vitesse, dat vrijdagavond in Heerenveen een gevoelige 3-0 nederlaag leed tegen de plaatselijke SC (drie doelpunten van de door Ajax begeerde Tomasson). Jan Wouters: 'We hebben Ajax in de kleine ruimte proberen op te vangen, maar toch veel kansen weggegeven. De uitslag is wel terecht.' Louis van Gaal: 'Ik denk dat wij een geweldige prestatie geleverd hebben door onder Jan Wegereef te winnen. Als je zoveel kansen creëert, moet je met 5, 6-0 kunnen winnen.' Jan Wouters: 'Mag ik daarop reageren? Gezien de kansen die ook wij creëerden, zou ik dan 6-5 of 6-4 een reëlere uitslag vinden.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 79