Ajax - Atletico Madrid Bijzonderheden In de selectie van Ajax ontbreekt Winston Bogarde. De van een blessure herstellende verdediger eiste op maandag, voor het vertrek naar het trainingskamp, een basisplaats, die Louis van Gaal hem niet kon geven. Bogarde weigerde vervolgens mee te reizen naar Callantsoog en werd naar huis gestuurd. Danny Blind maakt zijn rentree op het Europese podium na een langdurige blessureperiode. Van de zes poulewedstrijden in de Champions League speelde hij er slechts één, thuis tegen Grasshoppers. Atletico Madrid speelt zonder de geschorste Kiko. Patrick Kluivert scoorde kort na rust de gelijkmaker. De return in Madrid zal hij niet meemaken. Eerder in de wedstrijd liep de spits tegen een onnodige gele kaart op, zijn tweede in het toernooi, waardoor hij automatisch geschorst is. Commentaar Frank de Boer: 'We hebben de eerste helft slecht gespeeld. De snelle tegengoal was een domper. Overmars mag in elk geval die Geli nooit laten ontsnappen. Hij moet meer doen dan die schouderduw. Ik stond vast, kon de zone niet afdekken. Melchiot kunnen we de schuld niet geven. Die moest Esnaider houden, maar hij zag Caminero vrij bij de eerste paal en wilde die niet aan de bal laten komen.' Danny Blind: 'We hadden moeten winnen. Nu hoeft Atletico over twee weken niets aan het eigen spel te veranderen. De Madrilenen spelen heel listig, heel leep. Ze provoceren, ze vallen, ze lopen tegen je op, maar wij zijn de betere ploeg. Ik ga ervan uit dat wij altijd en overal onze kansen zullen creëren.' AJAX MAGAZINE APRIL 1997 Woensdag 5 maart 1997 Scoreverloop: Ajax - Atletico Madrid 1-1 (0-1) Amsterdam Arena, 50.000 Scheidsrechter: Ajax: Van der Sar; Melchiot (84. Veldman), Atletico Madrid: Blind, Witschge, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen, Musampa (46. Scholten); Babangida (71. Wooter), Kluivert, Overmars Trainer: Louis van Gaal Trainer: 8. 0 - 1 Esnaider, 53. 1 - 1 Kluivert Markus Merk (Dui) Molina; Geli (88. Vizcaino), Santi, Solozabal, Toni; Aguilera, Bejbl, Pantic (76. Paunovic), Simeone; Caminero, Esnaider Radomir Antic Een tegenslag voor Ajax is de onnodige gele kaart die Patrick Kluivert krijgt vanwege een uitval tegen de Duitse grensrechter Schleier die hem buitenspel zag staan. Het is zijn tweede in de Champions League, waardoor hij de return in Madrid zal missen. Scheidsrechter Merk geeft voorts geel aan de Atletico-spelers Geli, Toni, Simeone en Aguilera. De uitslagen van de overige kwartfinale wedstrijden luiden: Rosenborg - Juventus 1 - 1 (0-0) Borussia Dortmund - Auxerre 3 - 1 (1-0) Manchester United - FC Porto 4-0 (2-0)

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 77