Ajax - Feyenoord Zondag 23 februari 1997 Ajax - Feyenoord 3-0 (2-0) Amsterdam Arena, 49.500 Scoreverloop: 3. 1 - 0 Babangida, 45. 2 - 0 Kluivert, 87. 3 - 0 Litmanen Scheidsrechter: Roelof Luinge Ajax: Van der Sar; Melchiot, Blind, Frank de Boer; Ronald de Boer (67. Scholten), Witschge (81. Veldman), Litmanen, Musampa; Babangida, Kluivert (87. Gabrich), Overmars Trainer: Louis van Gaal Feyenoord: De Goey; Schuiteman, Koeman, Fernando, Boateng; Van Wonderen, Van Gastel (69. Tati), Sanchez, Van Bronckhorst; Taument (85. Iwan), Vos Trainer: Arie Haan Bijzonderheden De klassieker van het Nederlandse voetbal wordt voor het eerst gespeeld in de Amsterdam Arena, waar Feyenoord zijn debuut maakt. Het is het 42ste competitieduel tussen Ajax en Feyenoord in Amsterdam. De 3-0 zege van Ajax betekent de 23ste overwinning voor de thuisclub. De Rotterdammers wonnen slechts negen keer. Het doelsaldo loopt op tot 98-52 in het voordeel van Ajax. Voor Louis van Gaal is deze Ajax - Feyenoord de laatste van 18 klassiekers die Ajax onder zijn leiding speelde. Daaronder waren drie bekerwedstrijden en drie duels om de Supercup. Ajax boekte twaalf overwinningen, verloor vier maal en speelde twee maal gelijk. De belangstelling van de media is groot. Naast de rechtstreekse uitzending door de NOS wordt Ajax - Feyenoord ook verslagen door ESPN, Filmnet België, Canal Plus België en Canal Plus Frankrijk. Scheidsrechter Luinge, die voor het eerst een wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord leidt, geeft Feyenoorder Sanchez rood vanwege een aan Musampa uitgedeelde kopstoot. Babangida (Ajax), Koeman en Fernando (Feyenoord) krijgen geel. Ajax handhaaft zich op de vijfde plaats met 36 punten uit 22 duels achter Vitesse (22-39), FC Twente (22-46), Feyenoord (22-48) en PSV, dat na een overwinning op AZ (2-1) weer alleen aan kop gaat (22-51). Patrick Kluivert schreeuwt het uit na zijn doelpunt. Jari Litmanen, Kiki Musampa en Tijjani Babangida jubelen mee. Commentaar Louis van Gaal: 'Voor het eerst dit seizoen kan ik weer zeggen dat ik een heel goed Ajax heb gezien.' Danny Blind: 'Vanaf de eerste minuut kregen we een enorme impuls door de entourage in het stadion. En we voelden dat we de bal weer konden rondspelen zonder dat er graspollen in de weg zaten. Een heel nieuwe ervaring.' Edwin van der Sar: 'Inderdaad was de sfeer opvallend en dan speel je lekker. Maar de voornaamste reden voor de winst is dat bijna alle ervaren spelers terug zijn van blessures. Dan merk je dat je er weer staat als het moet, en dat we een ontzettend sterk elftal hebben.' AJAX MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 75