De Graafschap - Ajax Bijzonderheden Commentaar Zondag 16 februari 1997 De Graafschap - Ajax 0-2 (0-0) De Vijverberg, Doetinchem, 10.900 De Graafschap: Olyslager; Nok, Hendriks, Vreman, Lindenbergh; Lukassen, Oosterhuis, Godee; Ibrahim, Breetveld (65. Van de Haar), Schultz (80. Victoria) Trainer: Fritz Korbach Scoreverloop: Scheidsrechter: Ajax: Trainer: 52. 0 - 1 Litmanen, 90. 0 - 2 Kluivert Herman van Dijk Van der Sar; Melchiot, Blind, Witschge (79. Veldman), Frank de Boer; Ronald de Boer (84. Scholten), Litmanen, Musampa; Babangida, Kluivert, Overmars Louis van Gaal Scheidsrechter Herman van Dijk geeft gele kaarten aan Breetveld en Lindenbergh van De Graafschap en aan Ajacied Ronald de Boer. Het verlies van De Graafschap is pas de tweede thuisnederlaag in de anderhalf jaar dat Fritz Korbach op De Vijverberg de leiding heeft. In het streven naar een plaats op de ranglijst die goed is voor Europees voetbal is de overwinning op de verrassende nummer vijf van de eredivisie van groot belang voor Ajax, dat de vijfde plaats van De Graafschap overneemt (33 punten uit 21 wedstrijden, Ajax 26-19, De Graafschap 33-30). Aan kop schuift Feyenoord na een 2-0 zege bij Volendam naast PSV, dat in Arnhem met 1-0 verliest van Vitesse. De koplopers hebben 48 punten en worden gevolgd door FC Twente met 43 punten en Vitesse met 36 punten. Louis van Gaal: 'In de speldiscipline hebben we goed gespeeld. We hebben bij balverlies weinig kansen weggegeven. Bij balbezit was het echter niet goed, terwijl dat normaal ons sterkste punt is. Ik heb dit beschouwd als een belangrijke wedstrijd, zeker ook met het oog op Atletico. Nu Feyenoord nog en Sparta-uit. Goed spelen in balbezit moet dan maar komen tegen Feyenoord.' Richard Witschge strijdt om de bal met De Graafschaps Marchanno Schultz. 'Ik was blij met de beleving. Het geschreeuw in het veld was uit emotie, dat hoort bij het spel.' 'Het vertrek van spelers is de tol van het succes. Als het minder gaat, zullen er ook minder weggaan. Het zou pas slecht zijn als dit soort dingen niet meer ter sprake kwamen. Dat zou betekenen dat Ajax niet meer op dat hoge niveau staat.' Fritz Korbach: 'Het probleem van de spelers die door grote clubs weggekocht worden, heb ik niet, en als ik ze vandaag zie, hoef ik daar ook niet bang voor te zijn.' AJAX MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 73