Louis van Gaal en Tijjani Babangida vliegen elkaar in de armen nadat de laatste Ajax in de laatste minuut van de verlenging van de wedstrijd tegen Atletico Madrid op een 3-2 voorsprong gebracht heeft. Foto: Louis van de Vuurst Het begon allemaal op 1 februari met een vriendschappelijk partijtje tegen Cambuur Leeuwarden (2-0) waarna het gezelschap richting Rome vertrok voor een triangolare met Borussia Mönchengladbach en AS Roma. Op een avond kwamen alle teams twee keer in het veld voor een partijtje van 45 minuten. Tegen de Borussen werd het 1-0 (Litmanen) terwijl Ajax tegen AS Roma eerst tegen een 2-0 achterstand moest aankijken alvorens door Overmars tot scoren te komen. Het was allemaal eigenlijk nog niet echt serieus, maar volledig gericht op de voorbereiding op deel twee van de competitie, te beginnen met het uitduel tegen De Graafschap op 16 februari. Pas dan zou Louis van Gaal kunnen zien hoe ver zijn ploeg was op de weg terug naar vorm en succes. In ieder geval was het blessureleed aanzienlijk verminderd en kon worden gesproken van een normaal patroon. De terugkeer na blessures van Danny Blind, Jari Litmanen en Richard Witschge was goed te zien. Vacatures Voorafgaand aan de herstart van de competitie werd niet stilgezeten. Organisatorisch was er het een en ander te regelen, want niet alleen spelers verlaten bij tijd en wijle het nest, ook in de technische staf waren enige vacatures ontstaan. Jarenlang kon de club rekenen op een vaste staf van mensen, maar zoals aan alles komt ook daar een eind aan. Nu dat in zicht komt, werd het noodzakelijk op zoek te gaan naar nieuwe gezichten in een wat A I A V M AT A7IKIC ADDI1 A QQ7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 6