Spanning op de gezichten van het scheidende trainersduo Van der Lem en Van Gaal vlak voor wat hun laatste internationale wedstrijd met Ajax zou worden. Foto's: Louis van de Vuurst De belangstelling voor de Ajax-training op de dinsdag voor de wedstrijd was massaal. te schieten. Tien minuten later was er een kans op de gelijkmaker toen Overmars voor Porrini kroop en, hoewel door zijn bewaker aan zijn shirt getrokken, weigerde te vallen. Zijn al struikelend geproduceerde schot kon niet anders dan naast gaan. De uiterst zwakke Spaanse scheidsrechter Nieto hield de rode kaart, die hij had kunnen trekken, op zak. Maar het zou niet reëel zijn het verloop van de wedstrijd aan dit moment op te hangen. Juventus was heer en meester. Het inbrengen van de weer in genade aangenomen Bogarde voor de tekortschietende Musampa hielp Ajax nauwelijks. De uitbraak van Overmars was Ajax' enige kans in de eerste helft, die met een 2-0 achterstand werd afgesloten door een voor Van der Sar onbereikbare uithaal van Vieri vanaf de rand van het straf schopgebied. Daar waren enkele kansen voor Juventus aan voorafgegaan, die niet in doelpunten werden omgezet. Na een uur spelen liet Juventus de teugels wat vieren en kreeg Ajax iets meer ruimte. Dat leverde één kans op, die zowaar werd benut. Na een een-twee tussen Witschge en Ronald de Boer verscheen Litmanen alleen voor Peruzzi: 1-2. Het was het moment, twintig minuten voor tijd, om Dani in te brengen voor de leeggespeelde Witschge. Maar ook de Portugees kon geen potten breken tegen de in alle linies superieure Juventijnen. 'Juventus was gewoon een klasse beter,' erkende Jari Litmanen, de maker van de tegentreffer, na afloop en geen mens sprak hem tegen. Overrompelingstactiek 'We moeten erin blijven geloven dat we Juventus in Turijn kunnen verslaan,' sprak Jari Litmanen na wat - niet gezien de cijfers maar des te meer door de krachts verhouding en het vertoonde spel - gerust een vernedering genoemd mag worden. 'Als we dat niet doen, dan kunnen we net zo goed stoppen. We hebben nog negentig minuten. Het wordt zeer moeilijk, maar een kans hebben we altijd.' Zo dachten er meer over. Vierduizend Ajax-supporters hadden zich naar Turijn begeven om de ploeg bij te staan in de fc- AIAX M A r. A 7 I M F APRII 1447 V

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 55