Tijjani Babangida is de wanhoop nabij als Juventus-doelman Peruzzi hem te snel af is Juventus - Ajax was de zestigste en laatste internationale wedstrijd van Ajax onder leiding van Louis van Gaal. Ajax verloor in die reeks negen keer, waarvan drie maal van Juventus. De nederlaag in Turijn was de eerste verliespartij van Ajax in een uitwedstrijd sinds maart 1994, toen Parma in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars te sterk was (2-0). Vorig seizoen was Juventus in de Champions- Leaguefinale, nadat na honderdtwintig minuten voetbal de stand nog in evenwicht was (1-1), koelbloediger in de beslissende strafschoppenserie, waardoor het Ajax van de troon stootte. Dit seizoen ontmoetten de twee clubs, die kunnen wedijveren in palmares en traditie, elkaar een etappe eerder in het belangrijkste Europese toernooi, en blijkt de uitslag van de finale in Rome een terechte te zijn geweest. De ploegen zijn gewijzigd, de overwinningen van Juventus waren klinkend. Vooral het optreden van de Italiaanse opponent in de Amsterdam Arena was indrukwekkend. Niet alleen fysiek maar ook mentaal aangeslagen zochten de Ajacieden na de met 2-1 verloren wedstrijd de kleedkamer op. Niet eerder tijdens het bewind van Louis van Gaal werd Ajax in een Europese bekerwedstrijd zo weggespeeld als op 9 april tegen de Europese clubkampioen. En niet eerder wist het zo weinig kansen te creëren. Van Gaal kon niet anders dan het grif toegeven: 'In mijn carrière als trainer van Ajax zijn we twee keer weggespeeld. De eerste keer was tegen Parma, maar toen maakten we zelf een aantal fouten, waardoor ik niet het idee had dat Parma echt de betere ploeg AJAX MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 52