trainer heeft al die jaren succes. Wie succes heeft, heeft gelijk, zo simpel is het. Maar dat wil niet zeggen dat ik er een zooitje van maak. Ik leef voor mijn sport, maar ontspanning hoort er ook bij. Ik hou ook van uitgaan. Dat doe ik nog steeds, maar met mate. Even wat drinken is ook wat anders dan lamlazerus door te stad te zwalken. Zo ver laat ik het ook nooit komen, althans voor zover ik me kan herinneren...' Ritssluiting Dat de blessure roet in het eten heeft gegooid, leidt geen twijfel, maar Reuser wil er het liefste aan voorbijgaan. Het stoort hem zichtbaar dat dat vermaledijde been telkens ter sprake komt. 'Ik vind niet dat ik het als excuus mag gebruiken,' zegt hij wijzend op zijn rechterbeen. 'Ik ben volkomen fit en inzetbaar.' Achter de tientallen centimeters lange ritssluiting gaan echter ook twijfels en zorgen schuil. Reuser: 'Natuurlijk heb ik me wel een paar keer afgevraagd of het ooit weer goed zou komen. Soms is het voor jezelf ook heel moeilijk vast te stellen waar de oorzaak ligt van mindere prestaties. Ie komt al snel in de verleiding om dat been overal de schuld van te geven. Als je je tegen dat idee verzet, kom je in de problemen. Want, bijvoorbeeld tegen de trainer wil je dan ook niet toegeven dat je last hebt. Als je zegt dat je niet helemaal fit bent, kan je het weer een tijd vergeten. Tijdens een warming up voel je de pijn, maar je ontkent het. Voor jezelf en voor de trainer. Je bijt nog eens extra op je tanden en probeert er verder niet aan te denken. Dat lukt natuurlijk niet. Vervolgens hoor je mensen zeggen dat ze je helemaal niks vinden. Je leest in de krant dat je het AJAX MAGAZINE APRIL 1997 4 5

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 45