Bijtekenen De Boers is voor Ajax een grotere overwinning dan de zege op Atletico De visie van Louis van Gaal door Ronald Ockhuysen In een sfeer van ware voetbalgekte gedijt Ajax het best. In het Bernabeu-stadion van Real AAadrid speelde Ajax in 1995 zijn beste Champions-Leaguewedstrijd tot dusver, en in het stadion Vicente Calderon wist Ajax op 20 maart, de vooravond van de lente, Atletico AAadrid te bedwingen in een miraculeus schouwspel, dat de wildste fantasie van elke theaterregisseur of filmproducent ver achter zich liet. Na 120 minuten voetbal was er op die twintigste maart nog maar één Ajacied in het stadion te vinden die nog een sprint kon trekken. Louis van Gaal, de coach die binnenkort afscheid neemt van de Amsterdamse club, holde na het laatste fluitsignaal naar het vak met meegereisde supporters, omhelsde de spelers en lachte zijn gulste lach. Ajax hoort voor de derde achtereenvolgende keer bij de vier beste kampioenen van Europa. Daags na de wedstrijd tegen Atletico is Van Gaal de rust zelve. Sterker: hij laat de ophef na het duel in Madrid schijnbaar gelaten over zich heen komen. De overwinning op Atletico was een gelukkige, weet Van Gaal, en het was er ook één op een niet al te geweldige ploeg. 'Ajax boekte diezelfde week eigenlijk een veel grotere overwinning,' zegt Van Gaal op de hem kenmerkende, stellige toon, waarna een korte stilte volgt. 'Het definitief bijtekenen van de gebroeders De Boer, en ook het bijtekenen van Reuser, is echt ongelooflijk belangrijk. De meeste mensen rondom het voetbal denken op de korte termijn, en dan is die prachtige wedstrijd tegen Atletico inderdaad dé gebeurtenis van dat moment. Maar ik verzet me tegen korte-termijn- politiek. Die handtekening van de gebroeders De Boer zal voor Ajax op de langere termijn van grote waarde zijn. De gebroeders De Boer hebben zoveel kwaliteiten en ervaring in huis. Als je dat soort spelers weet te behouden, dan kun je gerust spreken van een overwinning. Het vertrouwen in Ajax zal er groter door worden, intern en buiten de groep. Het bijtekenen van de gebroeders De Boer zou zelfs wel eens een zuigende werking kunnen hebben op andere spelers.' Ajax heeft dit seizoen door een waslijst aan blessures problemen gehad met de personele bezetting. Ook in de wedstrijd A I A V AA A r. A 7 I M C ADDII 1QQ7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 25