'Iemand uit de sportjournalistiek ik wordt niet geacht ook iets anders Naarmate de clubbestuur ders en de trainers meer klagen, des te beter functioneert de Nederlandse sportjournalistiek. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 12 april Louis van Gaal laat weten dat zijn nieuwe club zich bevindt in een stad met een strand. Milaan, Turijn en Madrid vallen dus af, de lokale media in Barcelona, Tenerife, Monaco, Den Haag, Haarlem en Velsen worden daarentegen extra alert. Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 16 april Het verschil zat zondag niet in tactiek of techniek. Het verschil zat vooral in de geest. PSV ging verder waar Juventus was opgehouden. Ted van Leeuwen en Taco van den Velde in Voetbal International van 16 april 'Als je Van Gaals persconferenties vergelijkt met die van Hiddink zijn ze natuurlijk veel interessanter. Vervelend is alleen dat hij mensen zo uitkaffert.' Willem Vissers (ANP) in Nieuwe Revu van 16 april 'Natuurlijk moet een journalist niet naar elke training of naar elke wedstrijd van het tweede. Want dan krijg je de journalist die Van Gaal wil en die deelgenoot wordt van zijn probleem. Als je alleen Ajax als referentiekader hebt, kun je moeilijk vergelijken.' Ted van Leeuwen (VI) in Nieuwe Revu van 16 april 'Zo meteen schaffen ze de persconferentie nog af ook omdat niemand iets vraagt. Ik begin meestal gewoon omdat ik bang ben dat je anders niets hebt.' Willem Vissers (ANP) in Nieuwe Revu van 16 april 'Ik kan me niet voorstellen dat Morten Olsen ons gillend door de perskamer laat hollen. Van Gaal is daar doorlopend in geslaagd. En heeft geweldige successen behaald en daar moet je hem op beoordelen. Ik vrees dat ik hem nogal eens in het buitenland zal moeten opzoeken om weer een keer zo'n leuk gesprek te hebben.' Kees Jansma (Studio Sport) in Nieuwe Revu van 16 april 'Ik denk dat hij ooit nog eens de Nederlandse pers zal gaan prijzen' Willem Vissers (ANP) in Nieuwe Revu van 16 april Het schilderij was in opdracht van de gemeente Amsterdam gemaakt en hangt nu in de Arena als een soort schuldbesef dat de Arena er nooit was gekomen als vijftig jaar geleden niet ene lohan Cruijff was geboren. Frits Barend in Nieuwe Revu van 16 april Amsterdam doet alsof, maar Amsterdam houdt niet echt van Cruijff. Eerst mocht het stadion niet naar hem worden vernoemd, nu krijgt hij een schilderij dat paste bij Ajax-Juventus gezien door de Ajax-bril. Frits Barend in Nieuwe Revu van 16 april Ik ga met mijn kindje naar het voetballen, denkt een vader, want VI schrijft nooit meer iets over de rellen. Het zal wel veilig zijn. Theodor Holman in Nieuwe Revu van 16 april Op 3 juli wordt Rob Rensenbrink vijftig jaar. Maar wie hoort ooit nog wat van het 'Slangenmens'? Matty Verkamman in Trouw van 19 april 'De lulligheid van de Nederlandse pers is dat er nog maar een paar kritische geesten zijn die schijt hebben aan de hele relatie- journalistiek die in Nederland meer en meer ingang vindt. Die gewoon kritisch over Van Gaal schrijven en weieens een kritische vraag stellen. Het lullige van al die andere collega's in die overvolle perskamer, waar negen van de tien aanwezigen niets hebben te zoeken, is dat ze staan te ginnegappen als Louis van Gaal weer slim denkt te zijn naar een collega.' Matty Verkamman (Trouw) in Nieuwe Revu van 16 april En dan begint Cruijff voor de zoveelste keer weer over Dani, de fluwelen Portugees die van Van Gaal kritiek krijgt, zodra Cruijff hem prijst. Het is een komisch spel voor twee heren die allebei hoog scoren op de ranglijsten voor zekerweters en beterweters. De één voert het woord, de ander ergert zich even later als hij thuis de video aanzet. Twee Amsterdammers zijn het, waar het in feite om gaat is ook typisch Amsterdams: het is vooral jennen. Matty Verkamman in Trouw van 19 april 'Als ik geen paardenkoersen zou moeten intikken, zou ik ook bij het tweede van Ajax zitten. Alleen voor een Europa Cup word ik drie dagen vrijgemaakt.' Willem Vissers (ANP) in Nieuwe Revu van 16 april 'Flauwekul van Van Gaal om te roepen dat wij er niets van begrijpen. Gelukkig begrijpt hij meer van voetbal dan ik en ik meer van journalistiek dan hij.' Robert Misset (Het Parool) in Nieuwe Revu van 16 april Ruud ter Weijden in het Algemeen Dagblad van 17 februari uK." werker, int*

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 250