Gaan voetbal en cultuur samen?i zal probeert, de zalvende vrou jf WBUftiet te vermurwen. Paul van Liempt in Het Parool van 4 maart Het was zoals Johan Cruijff over Louis van Gaal zei: 'Hij heb grotendeels gelijk dat je geluk heb op de momenten wat het is.' Want dat was het. Han Lips in het Parool van 20 maart Herman Pleij ziet met eigen ogen wat er aan de hand is en kan onder ideale omstandigheden (het gebeurt terwijl hij leeft) beginnen aan zijn boek over de huidige Middeleeuwen. Het heet 'Beverwijk' en gaat over de burgeroorlog in de weilanden en op de ringwegen. Jan Mulder in de Volkskrant van 24 maart Dankzij de voetbaldode waren we eindelijk weer eens internati onaal nieuws. Jan Blokker in de Volkskrant van 25 maart Ajax is weer lucky Ajax, al wordt Edwin van der Sar daarmee te kort gedaan. Taco van den Velde in Voetbal International van 26 maart Iets weerhoudt me om de medemens te herkennen in een hooligan met GSM. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 29 maart De media doen het dan ook geen spat beter dan de arbitrale clowns op het veld. De enige die hier nooit genoegen mee heeft genomen, is de technisch directeur van Ajax, die als beloning de hoon van de pers over zich kreeg uitgestort toen hij zelf éénmaal zijn zelfbeheersing verloor. De retorisch gestelde vraag 'Ben ik nou zo slim, of ben jij zo dom?' is door de verslaggevers massaal beantwoord. Allard de Rooi in de Volkskrant van 29 maart Het leukste aan Johan Cruijff als voetbalcommentator vind ik dat iedereen het over hem heeft. Donderdag na Madrid zei Leo Beenhakker me dat hij zelf best lekker kan lullen, maar dat Cruijff hem in zin en onzin verre overtreft.' Kees Jansma in Voetbal International van 26 maart Nieuwe Revu van 12 maart We kunnen alleen maar dankbaar zijn voor de inzet en het kennelijke plezier waarmee de deelnemers aan dit nummer onze vraag hebben beantwoord. Daarmee feliciteren we Johan Cruijff, die op 25 april zijn verjaardag viert, van ganser harte. Matthijs van Nieuwkerk en Henk Spaan in Hard Grasapril 1997 Door zich met de NOS te engageren, loopt Cruijff het risico zichzelf te beroven van zijn eigen mythe. Hubert Smeets in Hard Gras nummer 10, april Is Dani een doorsnee voetballer? Nee. Want Dani maakte zijn middelbare school af en houdt bovendien van lezen. Maaike de Hon in Nieuwe Revu van 2 april De voorzitters van Ajax en Feyenoord zijn bekende Nederlanders, de voorzitter van PSV doet er alles aan om dat te voorkomen. Johan Derksen in Voetbal International van 4 april De Cruijff van vijf jaar geleden zou niet één vraag van Kees Jansma hebben beantwoord. Hij zou voor de camera zijn weggelo pen. Televisie verkleint de afstand en daar is nu ook Johan Cruijff het slachtoffer van. Hij klinkt alweer zo ordinair, zo Amsterdams, zo schor en dof. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 5 april Er zijn er onder u die vast en zeker van mening zijn dat ik het vuurtje tussen Johan en Louis niet mag opstoken, maar ik wil het alleen maar smeulend houden. Johan wordt er begrijpelijker en beter van en Louis nog scherper. De een wil nooit van die ander verliezen en u en ik varen er wel bij. Kees Jansma in Voetbal International van 26 maart Nesjome - ik hoop dat ik het goed schrijf (het is een woord dat ik nooit meer hoor) zit in de manier waarop je de dingen doet; die moeten bezield zijn. Je kan koken met nesjome, maar ook een bal geven met nesjome. Het is anders dan gogme - het is precies dat wat het verschil maakte tussen Juventus en Ajax. Theodor Holman in Het Parool van 10 april AJAX MAGAZINE APRIL1997 241

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 249