De heren media Nu zijn afscheid van Nederland nadert, bouwt Louis van Gaal zijn media-verplichtingen af: de Ajax-trainer deelt steeds meer rode kaarten aan journalisten uit. Daarom verscheen Kees Jansma maandag in zijn beste pak in de Arena voor een lijmpoging. Maar zijn charmes bleken Van Gaal niet te kunnen vermurwen. De Volkskrant van 8 maart Ik vind het persoonlijk wel storend dat scheidsrechter Blan- kenstein in de vele interviews die hij over het onderwerp gegeven heeft, geen namen noemt wanneer hem gevraagd wordt welke spelers hij aantrekkelijk vindt. Jan Mulder in de Volkskrant van 10 maart Wordt Ajax in Madrid slachtoffer van een falend aankoopbeleid? Frans van den Nieuwenhofin Voetbal International van 12 maart Ajax hoeft niet te wanhopen. De geschiedenis leert dat het in de Champions League nog nooit een uitwedstrijd verloor. Frans van den Nieuwenhofin Voetbal International van 12 maart We klonen tegenwoordig schapen, zetten achteloos nieuwe heupen in en implanteren en passant ook nog een varkenshart in de borst van een volwassen man..., maar de spits die het Nederlands elftal niet kan missen, kunnen we niet van zijn vliegangst afhelpen. Victor Deconinck in Voetbal International van 12 maart Hein de Kort Nieuwe Revu Vorige week maandagmorgen had ik een tweetal afspraken in De Arena. Daartoe had ik 's ochtends een fatsoenlijk pak uit mijn overvolle kledingkast (dit ter informatie: het was niet mijn béste pak) getrokken. Van het sportcommentaar wordt een mens ook niet altijd wijzer. Neem Johan Cruijff over de dramatische vertoning van Ajax tegen Atletico Madrid: 'Schiet Ajax er in de eerste helft twee in, dan begin je toch heel wat optimistischer aan de tweede helft.' Dat zal best, maar het probleem was nu juist dat ze die twee er niet inschoten. H. W. Sandberg in Het Parool van 13 maart Is achttien miljoen gulden voor een Rubens meer dan achttien miljoen voor een Bergkamp? Terzijdein Vrij Nederland van 15 maart Het Parool gaat wat er aan financiële mogelijkheden rest aan johan Vijftig besteden - en dan glorieus failliet. Jan Mulder in de Volkskrant van 17 maart De perschef blijft. David Endt in Het Parool van 17 maart Kees Jansma in Voetbal International van 12 maart Van Gaal vertelde voor en na wedstrijden professioneel met ons mee te willen werken, maar niet langer behang te willen zijn voor onze Sportjournaals. Naar mijn idee heeft Van Gaal alle recht om verslaggevers niet apart te woord te staan. Ik vind het onverstandig, in dit geval ook niet terecht, maar hij moet/mag het zelf weten. Kees Jansma in Voetbal International van 12 maart Als Van Gaal meent dat Jack van Gelder hem verkeerd heeft behandeld en daardoor een legertje collega's boycot moet hij dat weten - wij volstaan dan maar met zijn uitspraken tijdens persconferenties en die zijn dikwijls pittig genoeg. En ooit zullen Louis en ik het er nog wel eens over hebben, waarschijnlijk zonder het erover eens te worden. Dat wordt vast en zeker een pittig gesprek, waarvoor ik niet speciaal mijn beste pak aantrek. Kees Jansma in Voetbal International van 12 maart De persconferentie na Ajax-Roda duurt welgeteld twee minuten en 53 seconden. Er worden dan ook geen lastige vragen gesteld, want de onvolprezen nieuwsjager Rob Fleur van Het Parool is niet aanwezig. Bert Nederlof in Voetbal International van 19 maart Louis van Gaal riep anderhalve week geleden dat Ajax onder leiding van Jan Wegereef nog nooit had gewonnen. Louis is wel zo slim om het netjes te zeggen, maar wat hij zegt kan echt niet. Jaap Uilenberg in Voetbal International van 19 maart De voetbalwereld wordt almaar onechter, zelfs valser en minder te pruimen. Kees Jansma in Voetbal International van 19 maart 240ftjinv. ^nviwrr trv itïï

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 248