het eerst bijeen Toekomst Met de klok mee vanaf links: Adri Blekkenhorst, Harry Spett, Ger Beumer, Gerard van Dijk, Ger van Mourik, Bobby Haarms (nog net zichtbaar achter) Ton Sjaak Swart en Bennie Muller. Foto: Louis van de Pronk, Vuurst I I het leven te roepen. En met groot succes, dat in al die jaren niet minder is geworden getuige de grote opkomst bij deze 52ste bijeenkomst. Zo'n vijfentachtig mannen (nee, geen vrouwen) hadden zich tot de gang naar de Toekomst laten aansporen door het bestuur van de Bordjesclub onder aanvoering van voorzitter Jan Neefjes met steun van Henk Smit, Wim Schoevaart en Jan Potharst, die helaas verstek moest laten gaan vanwege opname in het ziekenhuis. Lange staat van dienst En gezellig werd het, al helemaal toen de borrel z'n werk begon te doen, het praten wat gemakkelijker verliep en de schitterende verhalen van weleer de ronde deden. Behalve voetbal waren ook cricket, honkbal en atletiek ('Ik heb je vader nog goed gekend. Wat was-ie goed op de 400 en 800 en later rende hij altijd iedere donderdag in het donker rond het stadion.') destijds sporten bij Ajax waar de Ajacieden nu nog vol vuur en enthousiasme over kunnen spreken. Uiteraard bleef ook het heden niet onbesproken. Iedereen, hoe oud of jong ook, is en blijft scherp en kritisch ten aanzien van de verrichtingen van de club. Maar het was vooral elkaar-weer-eens- zien-na-lange-tijd omdat men elkaar niet iedere week ontmoet. Het zijn de clubmensen, de oer-Ajacieden met een lange staat van dienst en het rood-witte bloed, het is het hart van de vereniging die de gezelligheid maakt en die neemt alleen maar toe wanneer voorzitter Jan Neefjes het sein geeft om aan tafel te gaan voor het traditionele diner. Dit keer voor de eerste maal prima verzorgd door Ruud Verschoor en zijn brigade, waarvan de dames ook nog eens moesten fungeren als achtergrondkoor bij het zingen van het Ajax-Bordjesclublied en het officiële Ajax- clublied, de 'Ajax-Marsch' met die prachtige eerste regels: Juichtoon da'vre langs de velden, Voor ons dierbaar Rood-en-Wit! Gasten Traditioneel waren er ook weer gasten uitgenodigd, Ajacieden zonder Bordje maar dierbaar voor de club, om dit feest van echte Ajacieden van dichtbij te mogen

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 235