Uiteraard zijn dit plannen op lange termijn. Ons uitgangspunt is om er de eerste plaats te zijn voor de fans en zij doen op hun beurt wat voor andere fans.' De fanclubleden krijgen vier keer per jaar een magazine thuis en daarmee zijn zij meteen donateur van de stichting. Fans voor fans dus. In het magazine staat alles over het wel en wee van Patrick op voetbalgebied en uiteraard het echte reilen en zeilen van zijn privéleven. Natascia: 'Er wordt zoveel geschreven over Patrick. In ons magazine kan iedereen de waarheid lezen.' In het eerste nummer staat dan ook het ware verhaal van ma, pa, broer en zus Kluivert. De eerste foto's van de baby Kluivert zijn te zien in het tweede nummer. Familiebedrijf De familie is in Patricks leven altijd heel belangrijk geweest en is dat nog steeds. Bij de organisatie van de stichting zijn dan ook goede vrienden van de familie en familieleden betrokken. Richard: 'Er kunnen geen mensen met dollartekens in hun ogen aan meewerken, ze moeten een hart voor Patrick en voetbal hebben.' Voetbal heeft altijd een belangrijke rol gespeeld in het gezin Kluivert. Ook Natascia voetbalde vroeger en vader Kluivert speelt nog steeds in het veteranenteam van het Surinaamse Real Sranang. 'De aandacht voor het spelletje en dan met name voor de jeugd staan daarom ook voorop bij de projecten van de stichting en daarbij maken we gebruik van de naam en de populariteit van Patrick.' Wat vindt Patrick er eigenlijk van? 'Hij is hartstikke enthousiast en hij zal zoveel mogelijk aan projecten meewerken. Voor hem is het natuurlijk ook een opluchting dat wij de fanmail verzorgen en beantwoorden. Hij vertrouwt gewoon op ons.' Verjaardag Natascia barst, naast de projecten, van de ideeën en ambities voor de fanclub. 'We willen een groot feest organiseren, het liefst in de Arena, om zijn laatste wedstrijd voor Ajax in juni en zijn verjaardag op 1 juli samen te vieren. Ook willen we dan een soort Euro Six's-toernooi organiseren tussen de voetballertjes uit de Bijlmer en de E'tjes van Ajax. Ook wil ik mijn vaders veteranenteam uit laten komen tegen een team van oud-Ajacieden. Het moet een geweldig feest worden voor jong en oud en natuurlijk voor Patrick. Hij maakte ellendige dingen mee en verdient gewoon een mooi afscheid van Ajax.' De officiële bekendmaking van de Stichting Patrick Kluivert Fanclub vond plaats op 15 april. In het clubhuis van de Noord-Amsterdamse derdeklasser Schellingwoude, de club waar Patrick ooit begon, werd de pers ingelicht. De fans die hem ooit een brief schreven, ontvingen een brief met de vraag of ze lid wilden worden. In ieder geval zullen de Nederlandse fans door de fanclub en het magazine Patrick altijd in hun hart blijven koesteren en óp de hoogte blijven van de kunsten die Patrick op de grasmat van San Siro in Milaan gaat vertonen. Meer weten? Stuur een briefje naar: Stichting 'Patrick Kluivert Fanclub' Postbus 23682, 1100 AD Amsterdam, of fax: 020-6911018

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 231