Patri ck- fanclub financiert projecten Fanclub door Selena Bouman 'Help! Patrick Kluivert vertrekt bij Ajax, waar moet ik nu mijn kaarten, brieven en cadeautjes naar toe sturen? Naar Milaan?' Nee, hoor. Sinds een jaar houdt Natascia Kluivert samen met haar moeder de fanmail van haar broertje bij. De brieven stromen binnen vanuit alle windstreken. Van liefdesbrieven van zwijmelende tienermeisjes uit Spakenburg tot aandoenlijke en ondersteunende brieven uit Ghana. Om straks alle fans op de hoogte te houden van Patricks voetbalavontuur in Milaan is er de Stichting Patrick Kluivert Fanclub. Gezien de naam geen gewone fanclub. 'Het is zeker geen normale fanclub, het is een stichting,' legt Natascia uit. 'We willen wat voor de fans betekenen, zeker nu hij naar Italië gaat.' De opbrengsten zullen daarom gebruikt worden om projecten te financieren. Het eerste project staat al vast. Patrick gaat op bezoek bij gehandicapte kinderen. 'We gaan ook heel veel doen voor straatvoetballertjes in Amsterdam wier de ouders de contributie van een voetbalvereniging niet kunnen betalen. We gaan bijvoorbeeld straatvoetbaltoernooitjes organiseren. Ook tijdens Kwakoe (het jaarlijkse multiculturele dans-, sport- en eetfestijn in de Bijlmer, SB) moet de jeugd aandacht krijgen,' aldus de 30-jarige zus van de Ajax-spits. 'Natuurlijk staat het allemaal nog in de kinderschoenen,' voegt vriend Richard er relativerend aan toe. Wereldwijd Natascia en Richard hopen over een aantal jaren in maatje 45 aan te belanden, want ook de buitenlandse fans en voetballers komen aan de beurt. 'Voetballertjes in Polen en Roemenië zijn al dolgelukkig met een gesigneerde kaart, laat staan met T- shirts, voetbalschoenen, sokken en broekjes,' zegt Natascia enthousiast. 'Via inzamelingsacties proberen wij wat voor deze kinderen te doen.' Natuurlijk wordt ook Suriname niet overgeslagen. 'Suriname staat hoog genoteerd als het om buitenlandse projecten gaat. Die binding is, begrijpelijk, sterk.' De fancluboprichtster wil scholen in Suriname aanschrijven om er achter te komen hoe de voetbalactiviteiten en - opleiding daar geregeld zijn. 'Wij willen helpen om het allemaal wat geregelder te laten verlopen en de accommodaties en spelmaterialen te helpen verbeteren.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 229