Mariano Juan Profiel door Gabriël van Gastel foto Louis van de Vuurst Muziek 'Argentijnse rock-muziek vind ik fantastisch. Ik heb veel cd's uit Argentinië meegenomen. Muziek is voor mij heel belangrijk. Ik denk dat dit ook met de Argentijnse cultuur te maken heeft. Muziek neemt een belangrijke plaats in in het Argentijnse leven. Bij muziek kan ik lekker wegdromen en de dingen van me afzetten. Mijn moeder is trouwens directeur van een muziek-televisiekanaal in Buenos Aires. Hierdoor zal ik ook wel wat beïnvloed zijn. De nummers die hier voor de thuiswedstrijden worden gedraaid, vind ik ook leuk. Het is alleen jammer dat ik de teksten nog niet kan verstaan, want de teksten en de beats hebben zeker invloed op de sfeer in de Arena. In Argentinië is muziek voor een wedstrijd niet gebruikelijk. De supporters worden eerst opgewarmd met een wedstrijd van het tweede team. Als de echte wedstrijd begint, zit de sfeer er al goed in. De supporters maken zelf de muziek met veel gezang en trommels. Dat is hier wat minder.' (Bij)geloof 'Bijgeloof heb ik niet. Voor de wedstrijd sla ik wel altijd een kruisje. Dit doe ik voor God. Hij geeft mij de kracht om te presteren. In Argentinië zijn veel spelers heel erg bijgelovig. Bij River Plate, waar ik vandaan kom, stapten sommige spelers voor de wedstrijd altijd met hun rechterbeen het veld op. Ze dachten dat ze bij voorbaat kansloos waren als ze dit niet deden. Veel spelers hadden hun eigen plek in de kleedkamer en daar weken ze

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 222