Van de voorzitter Het kan niet van één Het ligt voor de hand dat u van mij hier uitgebreid commentaar verwacht op de gebeurtenissen tussen Ajax- en Feyenoordsupporters op de A10 en bij Beverwijk. Ik geef er echter de voorkeur aan dat toch niet te doen. Ik ben portefeuillehouder supporterszaken en acht het doeltreffender om rechtstreeks met betrokkenen te communiceren, hetgeen inmiddels al is geschied. Ik volsta dan ook met hier namens het bestuur mede te delen, dat wij de gebeurtenissen in alle toonaarden afkeuren, dat het gebeurde de goede naam van Ajax in diskrediet heeft gebracht en dat wij van betrokkenen garanties eisen, dat dit nooit meer gebeuren kan. Het kan en zal niet van één kant blijven komen, heren!! Zoals inmiddels wel bij u bekend, heb ik zitting genomen in het sectiebestuur van de KNVB en alhoewel het enorm veel tijdsdruk met zich mee zal brengen, ben ik toch blij dat het zo gegaan is. Juist in deze periode zal de omvorming van de structuur binnen de KNVB een feit moeten worden en het is prettig daar mede sturing aan te kunnen geven. Bovendien zijn wij een van de initiatief nemers van wat men inmiddels de Eredivisie BV is gaan noemen, dus komt het extra goed uit. Ik zal de portefeuille publiekszaken en wedstrijdzaken gaan vervullen, hetgeen me de gelegenheid geeft om mijn ideeën met betrekking tot een landelijk supportersbeleid ten uitvoer te brengen. Dat moet uiteindelijk leiden tot rust binnen en buiten de stadions. Gebroeders De Boer Op alle fronten zijn we bezig om onze selectie voor het komende seizoen te versterken. Wellicht heeft u daar al wat van vernomen wanneer u dit leest. Ajax behoort mee te draaien in de Europese top en dat zal ook het komende seizoen weer gebeuren. Aan alle geruchten rond de gebroeders De Boer is inmiddels weer een einde gekomen. Wij hadden ook niet anders verwacht, maar als je de diverse kranten mocht geloven, was er bij ons wederom sprake van een onstuitbare leegloop. Ik lees dat ieder jaar rond deze tijd weer en vraag me af wanneer de journalisten die dat telkens weer schrijven, nu eens ophouden zichzelf ongeloofwaardig te maken. In Madrid is een wereldprestatie geleverd. Daar was vriend en vijand het wel over eens. Alhoewel ook ik het voetbal als nummer één zie, is het toch ook goed geweest de wereld te laten weten, dat Ajax wars is van discriminerende uitlatingen. Die meneer Gil y Gil kan er wat van. Ik werd pas echt kwaad toen hij mij van verzinsels beschuldigde. Het bandje met het gewraakte interview weerhield hem er echter toch niet van mij voor de Spaanse televisie nog voor rotte vis uit te maken. Maar ach, vlak voor de wedstrijd vroeg zijn zoon of ik het toch niet met vader uit wilde praten. Dat wilde ik wel en Gil y Gil viel mij letterlijk in de armen. 'Het kan verkeren,' zei Breder ode. Michael van Praag Voorzitter AJAX MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 20