Elinkwijk B1, 'een gouden team'. 'Ja, Elinkwijk was echt top. Na Abstede kwam ik via SVVU bij Elinkwijk terecht. En dat was hét team. We wonnen alles met twee vingers in de neus. De beste jeugdspelers van Utrecht speelden daar. Ik speelde toen trouwens als libero. Ik had daarvoor altijd in de spits gestaan. Ja, verrassend, hè? Ik was een veel scorende spits, hoor! Met als record zeven doelpunten in één wedstrijd. Maar op mijn vijftiende ging ik dus naar Elinkwijk. B1 was een prachtteam. We hadden van alles en nog wat in het team. Een Italiaan, een Fransman, Surinamers, enzovoort. Richard Landveld was toen en is nog steeds mijn beste vriend.' Stil kijkend naar de foto: 'Afro-kapsels waren toen in.' Sportieve John. 'Dit is een foto van mijn zaalvoetbalteam Abstede. Ik ben een jaartje of twaalf, dertien, denk ik. Voordat ik ging voetballen zat ik op judo, maar dat vond ik helemaal niets. Toen ging ik op karate. Ik kreeg meteen een trap op mijn kaak, dus ook karate was duidelijk niets voor mij. En toen ben ik maar gaan voetballen, met mijn broer mee.' 'De trouwdag van mijn vader en moeder. Mijn ouders zijn in Utrecht getrouwd en mijn broer, mijn zusje Lisa en ik waren er de hele dag bij. Mijn moeder zag er heel mooi uit in een lange gele jurk. Ik vond het heel speciaal er die dag bij te zijn.' Glimlachend: 'Op die ene foto kijk ik een beetje argwanend. Mijn moeder vertelde me later dat ik op dat moment zoiets gezegd heb als dat mijn vader van mijn moeder af moest blijven. Moederskindje, hè...' 198 .2 INE APRIL

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 206