AGUILA AMS De basis-elf van het mirakel van Madrid Foto: Louis van de Vuurst 1 honderd jaar,' treurde Atletico trainer Antic na afloop. Maar dan wel op het juiste moment. Veldman, die al eerder een strafschop tegen had gekregen, ondervond de pech nu de bal tegen zijn hand te krijgen wat voor de scheidsrechter aanleiding was weer naar de stip te wijzen. De strafschop werd dit keer wel benut (2-2) al zat Edwin van der Sar er heel dicht bij. Het spektakel in de laatste 15 minuten was schitterend, spannend en dramatisch tegelijk. Het liet alles zien wat een voetbalwedstrijd te bieden heeft, een heroïsch gevecht met spanning, strijd en passie van beide kanten en dan die ontlading na het stiftballetje van Babangida die aan alle onzekerheid een einde maakte en Ajax met 2-3 in de halve finales van de Champions League tilde. Onvoorstelbare vreugde maakte zich van iedereen meester, waarbij Babangida rechtstreeks in de armen van Louis van Gaal vloog en zij samen even heel mooie momenten beleefden, terwijl de Spanjaarden huilend in eikaars armen vielen. 'Wij hebben vreselijk veel pech gehad,' stamelde Antic na afloop. Louis van Gaal beaamde dat, maar natuurlijk wel met dat lekkere overwinningsgevoel in zijn lijf. 'Het eerste half uur van ons was fantastisch, toen had het 2-0 moeten staan. Ajax heeft veel geluk gehad in de rest van de wedstrijd.' Ajax voor de derde keer in successie in de halve finales van de Champions League, een ongekende prestatie gezien de grote problemen waar de ploeg mee te kampen heeft gehad. En dan toch groots presteren op de momenten dat het moet. Logisch is dan bijna dat na zo'n wedstrijd enige terugslag niet ondenkbaar is want een overschakeling van Atletico Madrid met alles daar omheen naar RKC voor de competitie is niet gering. Maar ook dan wordt er van de ploeg veel verwacht en dan valt het niet mee dat op te brengen. Mindere concentratie, minder scherpte en alles een tempo'tje lager resulteerde gelukkig wel in een magere 2-1 winst, met een prachtige goal van jubilaris (100ste wedstrijd) Richard Witschge die van vijfenveertig meter over de keeper raak schoot en een mooie vrije trap van Lrank de Boer in de kruising. Maar het had natuurlijk veel meer moeten zijn omdat er zo'n zeven doelrijpe kansen niet werden benut. Derhalve bleef Ajax vanaf de winterstop in vijf competitiewedstrijden ongeslagen en kan met recht van een inhaalrace gesproken worden om in ieder geval voor het volgend seizoen Europees voetbal veilig te stellen. 1R ■A .li tf": w M A f. A 7 I M C A DDII 1 QQ7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 18