Ton Thie, anderhalve meter voor zijn doel staand, maakt een desperate sprong en slaagt er waarschijnlijk tot zijn eigen verbazing en genoegen in de bal nog net met zijn rechterhand aan te raken. karakter geklopt door Dick Advocaat. Met de kousen omlaag kleunt de kleine kantoorbediende er doorlopend met gevaar voor eigen leven in. De gedrevenheid van Thijs Wijngaarde jaagt Piet Keizer de stuipen op het lijf. Bij elk persoonlijk duel maakt de linksbuiten van het Nederlands elftal een angstig sprongetje met hoog opgetrokken schouders. Sjoukje Dijkstra in een roodwit pakje op een piste met wakken. En een onbarmhartige jury die de bal steeds als vanzelf toewijst aan Wijngaarde. Johan Cruijff, de toeschouwers vragen zich af of hij meedoet. Piet de Zoete, de drievoudige international met de fluwelen traptechniek en de lichtgebogen loophouding, heeft de getalenteerde Betondorpeling geheel in de achterzak. Hij mag zelfs af en toe mee naar voren van Aad Mansveld, maar durft dat niet, gebaart hij met een wegwerphand. Je weet maar nooit met die Cruijff. Doelman Ton Thie komt bij elke hoge voorzet of hoekschop zo vervaarlijk schreeuwend zijn doel uit, dat alles wat Ajax heet als door acute lepra getroffen terugdeinst. Arie Haan onttrekt zich aan het spel, bang als hij is voor de noppen van Leo de Caluwé. En Sjaak Swart, zit die niet gewoon thuis bij mama voor de open haard? Of nee, hij draagt toch gewoon het rugnummer 8. We zien hem echter sporadisch op de rechtsbuitenplaats, omdat hij het in zijn broek doet voor Joop Korevaar, een 21- jarige Goudse marktkoopman, die als Jehova-getuige voor de duvel en z'n moer nog niet bang is. Dat het na 45 minuten slechts 1 -0 voor FC Den Haag staat, mag een wereldwonder heten. Driemaal wordt het Amsterdamse houtwerk getroffen. Tweemaal is sprake van buitenspel, wat het volgens ons nooit kan zijn, omdat Barry Hulshoff en Horst Blankenburg steeds te laat zijn met stappen. Eenmaal wordt er gescoord. Paul Roodnat is de maker. Nadat hij Wim Suurbier al ten minste vijfmaal als een kompasloos padvindertje de verkeerde kant op heeft gestuurd, ontvangt hij zijn beloning in de vorm van een wonderschoon doelpunt. De nerveuze verdediging van Ajax kan een Haagse hoekschop onvoldoende verwerken. De bal deint in het ritme van de rumba voor het sterke linkerbeen van Roodnat, die zich in de buurt van de strafschopstip bevindt. Dan volgt de perfect uitgevoerde A I A 1# AA A A "7 I KI T A nhll A f»n"ï 1 7Q

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 187