Tijdens de winterstop werden op de hoeken van het stadion vier enorme schilden met het Ajax- logo aangebracht, die er geen twijfel over laten wie de hoofdbespeler van de Amsterdam Arena is. Foto: Louis van de Vuurst zoals het wel meer voorkomt, bleken niet alle spelers fit te zijn en wordt het vaak een race tegen de klok om de geblesseerden toch weer op tijd speelfït te krijgen. Nu was het Danny Blind over wiens meespelen lange tijd twijfels bestonden, maar die uiteindelijk gelukkig toch aan de wedstrijd kon beginnen. Alle andere kleinere letseltjes waren inmiddels ook verholpen zodat een voltallig Ajax (zonder Kluivert natuurlijk) met Ronald de Boer in de spits en Arnold Scholten op 6 de strijd aanbond tegen de Spanjaarden onder het toeziend oog van zo'n drieduizend supporters in het stadion en vele miljoenen voor de buis. Welnu, een strijd werd het. Zo ongeveer een kopie van de wedstrijd in Zürich tegen Grasshoppers maar dan met een nog spectaculairder score- en wedstrijdverloop, waar geen thriller tegenop kon. Het werd een dolle avond. Het begon voor Ajax allemaal zeer voorspoedig. De eerste twintig minuten werd Atletico van het kastje naar de muur gestuurd, maar de ploeg kwam helaas niet tot scoren. Jari Litmanen en Ronald de Boer waren er zeer dichtbij. Dan was het de beurt aan de Madrilenen die zich op een gegeven moment hervonden en vervolgens heel simpel 1-0 scoorden. Voor een verlenging moest er nu in ieder geval gescoord worden. Kort na rust gebeurde dat gelukkig. Jari Litmanen mikte de bal precies op het hoofd van Ronald de Boer die met een snoekduik, een 'Beppie' in het voetbaljargon, de keeper naar de hoek liet grabbelen. Alles stond weer gelijk en men kon weer van voren af aan beginnen. De strijd nam toe, het aantal ongestrafte charges en tackles van de Spanjaarden evenzo terwijl het optreden van de scheidsrechter zeker niet in het voordeel van Ajax was. Onze ploeg bleef knap overeind, liet zich niet intimideren en kende een grote mate van beheersing bij het incasseren van maar liefst twee strafschoppen, al dan niet terecht. Alle spelers werkten keihard voor een goed resultaat. Miraculeus schot Na 90 minuten 1-1! Verlengen dus. Intussen waren Danny Blind en Jari Litmanen vervangen door John Veldman en Dani, terwijl Nordin Wooter de plaats kwam innemen van Kiki Musampa. De invallers zouden een belangrijke rol gaan spelen in die slopende verlenging. Eerst was het Wooter die met een uiterste krachtsinspanning de bal aan Dani kon doortikken die verwoestend uithaalde en met een miraculeus schot 1-2 maakte. 'Zo'n doelpunt valt een keer in de I A Y AA A r. A 7 I M C ADDII *1 QQ7 17

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 17