zelfverzekerd. Talent van het jaar werd verder de door Ajax begeerde Deen Jon Dahl Tommasson van Heerenveen, Michel van Oostrum (Emmen), ooit ook Ajax- speler, werd opnieuw uitgeroepen tot beste voetballer van de eerste divisie terwijl FC Twente tot club van het jaar verkozen. Het was misschien niet zo groots van opzet vergeleken met het WCS-gala, maar op 12 maart had Ajax ook wat te vieren. Altijd zo rond de verjaardag van de club, 18 maart, is er de reünie van de Bordjesclub, de 'ouwe knarren' die de (nu alweer 97ste) verjaardag van de club luister bijzetten met wat drank en gezang. Dat doen zij al vanaf 1946, dus kwam het eerbiedwaardige gezelschap oer-Ajacieden dit jaar voor de 52ste keer bijeen. Een historische bijeenkomst dit keer omdat voor het eerst de reünie werd gehouden op de Toekomst, daar waar het clubleven moet gaan groeien en bloeien en de vereniging Ajax tot in lengte van dagen de talenten zal opleiden voor 'het grote werk aan de overkant onder het dak', of, zoals het in de Meer heette, 'het spelen tussen die masten', de droom van iedere jeugdvoetballer bij Ajax en daarbuiten. Elders in dit Magazine leest u meer over deze bijeenkomst van De Oude Garde van Ajax. Goede generale De reden was dat Filmnet de wedstrijd die avond live uitzond, maar het kwam eigenlijk niet zo slecht uit dat Ajax al op vrijdagavond de thuisontmoeting tegen Roda JC moest afwerken. Want de woensdag daarop stond Atletico in Madrid al te trappelen om Ajax definitief van zich af te schudden, zo dacht men aldaar. Voor Ajax was het toch wel belangrijk in ieder geval de volle winst te pakken om de positie op de ranglijst te verstevigen. Dat ging in het begin even lastig door wat nonchalance van onze keeper, maar gelukkig waren die avond onze buitenspelers Mare Overmars en Tijjani Babangida goed op dreef door ieder een keer te scoren waarna Ronald de Boer met een kopbal de 3-1 winst veilig. De punten zaten in de knip waardoor Ajax zich nog steeds een ploeg wist zonder puntverlies na de winterstop. Hetgeen ook de verwachting was. Jammer dan dat de achterstand vooral door de vele gelijke spelen zo groot is geworden. Vervolgens ging alle aandacht naar de wedstrijd in Madrid tegen Atletico. En Dansmariekes en een gigantisch Ajax-shirt, dat dankzij Ajax-sponsors ABN/AMRO en Umbro op de tribune kon worden ontrold, brachten de stemming erin voorafgaand aan Ajax-Roda JC. Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 15