irdt flink versierd, in de tuin wordt een de hele familie komt opdraven met jaardag van Johan Cruijff Johan Cruijff onst I VII door Raymond Bouwman Als iemand vijftig wordt, is het groot feest. Het huis De lijkheid jarige geleende etalagepop geplant die Abraham moet vo goedbedoelde cadeautjes en welgemeende felicitatie is het niet anders gegaan, met dien verstande dat de ge schaalvergroting. Het verjaarspartijtje ontspoorde tot een nationale dag Wekenlang was ons mooie land vergeven van de speciale uitgaven die geheel gewijd waren aan J< Uit liefde, veel meer dan uit winstbejag. Het Ajax Magazine kon niet achterblijven Een eyt. us ie interview, en ik mocht het maken. Het was nogal een toer om Hem te spreken te krijgen. Een afspraak met 's werelds beroemdste inwoner is niet zomaar gemaakt. Er werd gefaxt en gebeld dat het een aard had. Meerdere trajecten werden uitgezet om Johan Cruijff te mogen ondervragen. Hij belde nooit terug, alsof wij hem vroegen bondscoach te worden. Uiteindelijk, na zeer doortastend optreden van de hoofdredacteur van dit prachtblad, kwamen we in contact met Henk Koenders van de Johan Cruijff Welfare Foundation. Deze stichting heeft zich ten doel gesteld geld in te zamelen voor velerlei goede doelen. Dat gaat zo. Er wordt ergens een golftoernooi georganiseerd voor de puissant rijken der aarde, die zich verspreid hebben over de verschillende belastingparadijzen. Het inschrijfgeld bedraagt enkele tienduizenden guldens. Daarvoor krijgt men Cruijff te zien en gratis champagne. In de Barcelona-periode kwam het voor dat de verlosser per helikopter arriveerde, het openingswoord deed, zelf een balletje meesloeg, enkele belangrijke handen schudde en weer per helikopter terugkeerde, de golfers rondom gelukkig achterlatend. Liefdadigheid is mooi. Henk Koenders zegde ons uiteindelijk toe een interview te arrangeren, te houden op de donderdag na Ajax - Juventus, Godzijdank verzorgt Cruijff bij de HOS het deskundig commentaar rond ("hampions- Leaguewedstrijden. Goed bedacht van Keet Jansma. Ten eerste omdat hij ons op die 150 MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 158