A J AX MAGAZINE APRIL 1997 Het was echt een jongensdroom. Voor commercie heb ik een redelijk gevoel, dacht ik... en zo is het gekomen.' Een penningmeester - dat werd in 1989 Arie van Os - is met contractonderhandelingen bezig en komt in de publiciteit. 'Ajax zat toen in een moeilijke tijd, je kon voorzien dat die functie een dagtaak zou worden. Ik zou daar de tijd niet voor gehad hebben. Met commercie dacht ik betrekkelijk weinig tijd kwijt te zijn en zo werd het me ook voorgespiegeld. Nou, met die tijd valt het wel mee, werd gezegd. Dat viel helemaal niet mee.' Schoon schip Een bestuurder bij Ajax krijgt niet betaald. Gezien zijn reguliere baan stopte Uri Coronel dadelijk veel tijd in de onbezoldigde nevenbetrekking. Het college-Van Praag maakte immers rigoureus schoon schip. Zo werden alle sponsorcontracten gesaneerd, er werden nieuwe sponsors gezocht en er werd afscheid genomen van Inter Football. 'Samen met Arie van Eijden, toen algemeen, later commercieel directeur, is de hele zaak in feite opnieuw opgebouwd. Arie was daar heel belangrijk in, maar ik was er altijd bij. Later kwamen de plannen voor de Arena. Ik nam namens Ajax plaats in een projectgroep. Het werd al heel gauw mijn baby. Het stadion zelf was niet mijn idee, wel de wijze van financieren, met aandelen en founders. Destijds hadden we geen geld, en acht- a tienduizend toeschouwers in de Meer. We moesten dus geld verzamelen. Verder moesten er gesprekken worden gevoerd met beoogd personeel, met founders, cateraars, noem maar op. Affijn, dat is een hele story op zichzelf.' Globaal twintig uur per week besteedde Uri Coronel in bijna negen seizoenen aan Ajax. Zijn werk kost nog eens vijftig uur. 'Ajax beheerst je, Ajax is een virus. Elke avond kom ik laat thuis, niet alleen door Ajax hoor. Het houdt je bezig, de sores, zoals die rond het gras en de kritiek waar Nederlanders zo goed in zijn. Soms leek het, dat eerste half jaar, of ze ons niets gunden. De Arena is een half jaar te vroeg geopend, ik zeg het eerlijk. Anderzijds, dat wisten we van tevoren.' Nu is de Arena klaar, de kritiek ebt weg, en de sponsoring is in grote lijnen geregeld. Het Amerikaanse makelaarsbedrijf in

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 139