De Bayern-ploeg mag dan dodelijk verwond zijn, als 'echte slechterikken' blijken zij zich nog wel te kunnen misdragen. Zelfs gentleman-voetballer Franz Beckenbauer doet mee aan de schoppartij van Bayern. Gerd Müller sprint het halve veld over om Piet Keizer te raken. Horst Blankenburg is na een half uur het eerste slachtoffer, als George Schwarzenbeck op zijn knie gaat staan. Met een brancard wordt de voormalige speler van 1860 München het veld afgedragen. Sommige Bayern-supporters juichen de aftocht van hun landgenoot toe. In de catacomben van het Olympiastadion aangekomen bedenkt Blankemburg dat hij in ieder geval de wedstrijd nog wil zien en laat zich door reservekeeper Sies Wever terugdragen. De stemming in het Olympiastadion blijft de gehele wedstrijd zeer onvriendelijk. Bayern-trainer Udo Lattek roept zijn spelers op om die 'nummer zeven' (Neeskens) uit de wedstrijd te schoppen. Gerrie Mühren moet uitvallen met een knieblessure en Johan Neeskens krijgt een tik tegen zijn neus, met veel bloed en een toch doorspelende 'Nees' tot gevolg. Ondanks de West-Duitse terreur blijft Ajax de betere ploeg. Het is daarom des te irritanter dat de wedstrijd tegen deze onsympathieke tegenstander toch verloren wordt. De manier waarop dat gebeurt stemt ook niet vrolijk. Gerd Müller maakt de winnende treffer uit buitenspelpositie, vlak nadat Ruud Krol een corner ongelukkig achter zijn eigen doelman Heinz Stuy heeft gewerkt. Voor Krol, bij absentie van Cruijff aanvoerder tegen Bayern, en de andere Ajax-internationals Suurbier, Haan, Rep en Neeskens spelen zich ruim twee jaar later in het Olympiastadion opnieuw nare momenten af als het Nederlands elftal er op 7 juli 1974 de WK-finale verliest van West-Duitsland. Ajax maakt op 23 oktober 1980 pas weer zijn opwachting in het Olympiastadion. Ook nu gaat het mis. Na een snelle 1-0 voorsprong via Frank Arnesen stort Ajax de laatste tien minuten in en veliest met ruime cijfers: 5-1. We moeten tot 5 april 1995 wachten tot Ajax zijn eerste Europa- Cuppunt haalt in het Olympiastadion. In een saaie pot wordt het in de eerste halve finalewedstrijd van de Champions League 0-0. Ajax wacht dus nog op de eerste zege in dat toch zo mooie Olympiastadion in München. 112 AIAY MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 120