Voorafgaand aan de eerste thuiswedstrijd na de winterstop, tegen Feyenoord, onthulde Frank Rijkaard de graffiti die is aangebracht aan de kant van de F-side. Foto: Louis van de Vuurst Behalve Frank en Ronald de Boer tekende ook Martijn Reuser bij. Foto: Tessa Posthuma de Boer wedstrijd zelf er nauwelijks aan te pas kwamen. Terwijl er toch best een aardig duel viel te verwachten in die schitterende Arena, op een nieuwe grasmat omringd door mooie graffiti en prachtige banieren. De sfeer was prima en werd alleen maar beter toen Ajax het krachtsverschil kon uitdrukken in drie prachtige doelpunten van Babangida, Kluivert en Litmanen. Een lekkere 3-0 winst. En vooral de manier waarop gaf veel vertrouwen voor de toekomst. Weer ging Feyenoord met lege handen naar huis. Ajax boekte met deze overwinning de 23ste zege in eigen huis tegen slechts negen verliesbeurten tegen de Rotterdammers. De laatste werd genoteerd in het seizoen 1986-1987 (1-3). De zege bracht de club stevig op de vijfde plaats. 'Kwaliteit wint het altijd,' viel te lezen op een van de vele spandoeken in het stadion, en zo is het. Dat viel ook te zien aan het vertoonde spel, dat steeds beter werd. Ajax was op de goede weg. Bijna klaar voor het heel grote werk, om te beginnen tegen Atletico Madrid. Absoluut dieptepunt Nadat het Nederlands elftal zich op 26 februari niet staande had weten te houden tegen Frankrijk in een vriendschappelijk duel, en Leo Beenhakker de functie van Louis van Gaal overgenomen had als voorzitter van de Vereniging Coaches Betaald Voetbal, dachten we ons te gaan bezighouden met de wedstrijd tegen Sparta op Het Kasteel. Maar dat ligt in Rotterdam en daar is het niet meer mogelijk zo maar een wedstrijd te spelen. En helemaal niet als Feyenoord een dag eerder in Nijmegen tegen NEC speelt. Dan hebben de 'supporters' die zondag vrij baan en dat kan niet meer anno 1997. Dan komt de burgemeester weer in beeld die het zekere (het gemakkelijkste) voor het onzekere (het moeilijkste) neemt en niet alleen Sparta - Ajax verbiedt, maar ook maar meteen Feyenoord - PSV naar 14.30 uur verschuift, waardoor er dus weer veel mensen een wedstrijd door de neus wordt geboord. PSV - Ajax op 13 april is hetzelfde lot beschoren. En dat allemaal omdat een paar honderd jongelui zich wekelijks misdragen terwijl duizenden mensen daar de dupe van worden. Het lijkt wel of onze voorzitter Michael van Praag een roepende in de woestijn is omdat hij zo ongeveer de enige voorzitter in het betaalde voetbal lijkt te zijn die althans poogt iets aan het probleem te doen. Bij mijn weten is in Amsterdam nog nooit een wedstrijd verboden of verschoven. Maar ook zijn inspanningen konden niet voorkomen dat op zondag 23 maart bij schermutselingen tussen jongelui die zich nog steeds 'supporters' van Feyenoord en Ajax durven te noemen, de eerste dode viel te betreuren. Terwijl de clubs die dag niets met elkaar te maken hadden, zochten de groeperingen elkaar op in de buurt van Beverwijk met alle noodlottige gevolgen van dien. Het is diep en diep triest. Atletico Madrid Dit betekende dat er geen wedstrijd was voor het eerste optreden tegen Atletico Madrid, hetgeen meestal niet als gunstig wordt ervaren. Het verstoort het wedstrijdritme en daar kan geen training AJAX MAGAZINE APRIL 1997 11

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 11