irtinn in nrmt Aanstormende jeugd, ouderlijke belangstelling en trainersoverleg tijdens de Talentendagen op de Toekomst Foto's: Louis van de Vuurst 'Ondanks of dankzij de aanwezigheid van Co Adriaanse,' aldus Lefeber, ging de ploeg die gewoonlijk onder leiding staat van Jan Olde Riekerink, met 3-2 onderuit. Lachend voegt de leider van de D2 eraan toe dat door dit verlies het kampioenschap met slechts een week is uitgesteld. Een prijs is een prijs De El doet het zeer goed in de competitie. In tegenstelling tot de eerste helft van het seizoen wordt nu wel veel gewonnen. 'We hebben het voor de winterstop een beetje laten liggen,' zegt Patrick Ladru, de trainer van de El. 'Daarom zullen we nu blij moeten zijn met een plek in de middenmoot, maar als we de vijfde plaats behalen kunnen we zo trots zijn als een pauw.' De eerste aanzet daartoe is al geleverd. Het elftal van Ladru en leider Edwin Kortlevers won al van koploper Abcoude en daar bleef het niet bij. Ook Diemen werd geklopt. Met een 4-0 nederlaag werd de ploeg, waar eerder in het seizoen met 3-3 tegen gelijk gespeeld werd, naar huis gestuurd. Tijdens de paasdagen ging de El net als de Dl naar Italië, waar gevoetbald moest worden tegen D2-elftallen. 'Toen was het fysieke verschil overduidelijk. Wij kwamen een hoop kracht te kort, maar werden toch nog zevende.' Tegen Juventus en Olympique Marseille werd gelijkgespeeld en van Atalanta Bergamo met 1-0 verloren. Toch behaalde Ajax een prijs. Er was een beker voor de jongste speler, Mitchell. En een prijs blijft een prijs. 'Volgend seizoen reizen we met het sterkste team naar het zuiden af. In Italië is de peildatum voor leeftijden namelijk 1 januari en niet 1 augustus,' zegt Ladru, die zou willen dat het nu al zover was. 'Dat betekent dat we oudere jongetjes mee kunnen nemen en dat scheelt ongetwijfeld een heleboel.' Billy de Beuker De E2 stevent in tegenstelling tot de El af op het kampioenschap. Met nog twee wedstrijd in het verschiet staan de jongste spruiten van Patrick Ladru vijf punten voor op de achtervolgers. 'We hebben heel wat verschillende concurrenten gehad. Eerst dachten we dat we het meest te maken zouden hebben met Zwarte Schapen, toen waren we in de veronderstelling dat we onze blikken moesten richten op Abcoude, maar uiteindelijk bleek dat Fortius een ploeg was met kampioensaspiraties.' Met pasen speelde de E2 een toernooi tegen El-junioren. 'Lean-dro speelde tegens jongens van wie sommigen wel vier jaar ouder waren dan hij. Maar ondanks het grote leeftijdsverschil wisten ze de eerste prijs in de wacht te slepen. In de finale werd Willem II met 3 D'tjes in de ploeg met 3-1 verslagen.' Ladru is er trots op dat hij met twee tweedejaars F'jes en een eerstejaars F zulke hoge ogen heeft weten te gooien. Alle spelers staan naar zijn mening nu op de goede posities. Zelfs het linkspoten- probleem is grotendeels opgelost. 'Jeffrey Sarpong heeft zich ontpopt als een speler die ook goed met links kan schieten. Dat geldt ook voor Kevin Rijnvis. Hij voetbalt heel goed mee.' Bovendien roemt Ladru Kevin voor zijn inzet. 'Op maandag mag hij de training laten schieten, omdat hij op dinsdag al keeperstraining heeft. Maar ondanks dat komt hij op maandag toch.' Germaine Lens doet opnieuw van zich spreken. Zo wordt hij nog berispt omdat hij zich 's morgens in alle vroegte al vergrijpt aan de hamburgers, en zo krijgt hij alle lof. 'Germaine is een aanwinst voor het elftal. Hij weet van geen ophouden, hij gaat door alles heen. Vandaar dat hij de bijnaam Billy de Beuker heeft gekregen.' 104 AJAX MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 112