De belangstelling voor de op de Toekomst gehouden Talentendagen was massaal Foto: Louis van de Vuurst dus de jongens viel niets te verwijten. We konden er geen vinger achter krijgen waar het dan wel aan lag.' Gelukkig wist de C2 na een inzinking van vijf wedstrijden weer drie keer te winnen. Stuut merkt nu dat de spelers onder veel druk staan. Het einde van het seizoen nadert en dan breken de spannende tijden aan. Word je wel of geen kampioen, maar veel belangrijker is nog of je bij Ajax mag blijven of niet. 'Elk jaar komen er weer nieuwe jongens bij. Veel van hen trainen al mee met de huidige selectie. Voor sommige spelers is het moeilijk om opnieuw een concurrentieslag te leveren.' Stuut vindt wel dat de groep zich er dapper doorheen slaat. Ze blijven net zo dollen als ze aan het begin van het seizoen deden. 'Ze kunnen nog steeds goed tegen een gebbetje en dat is een compliment waard.' Naar de paus In de competitie werd veel gelijkgespeeld en zelfs een aantal keer verloren. Maar daar wil Frits Andriese, de leider van de Dl liever niet aan terugdenken. Veel betere herinneringen bewaart hij aan Italië. Met een complete uitrusting togen de mannen van trainer jan Olde Riekerink en Frits Andriese naar Rieti. 'Meteen op Schiphol hadden we al veel bekijks. Alle jongens hadden het hotelpak aan en wij liepen keurig in een kostuum. We waren pakkie- deftig. Voor sommige spelers was de reis dubbel spannend omdat ze nooit eerder in een vliegtuig hadden gezeten.' Het toestel landde in de Rome, vanwaar de tocht verder ging naar Rieti. Helaas voor de Dl waren tegenstanders als Parma, Barcelona en Vicenza allemaal met oudere ploegen gekomen en dat was duidelijk af te lezen aan de resultaten. Er werd verloren van Parma, Ternana en Sordigiani, de latere toernooiwinnaar. Toch werd er niet getreurd. 'De spelers konden zich even echte profs voelen. De belangstelling van de media was enorm. In een anderhalf uur durend live-programma werden van alle deelnemers de trainer, de leider en een aantal spelers geïnterviewd. Dat heeft op ons allemaal enorme indruk gemaakt.' Andriese beleefde in Rieti wel een van de benauwdste kwartiertjes van z'n leven. Een van de spelers was op zijn pols gevallen en moest naar het ziekenhuis. 'In de ambulance heb ik doodsangsten uitgeslagen. Hoe er daar gereden wordt is ongelofelijk. Bovendien vertrouwde de tolk mij toe dat alle goede doktoren, voor zover die er al waren, niet aanwezig zouden zijn. Al met al geen geruststellende gedachte. De tolk had wel gelijk. In Rieti werd geconstateerd dat de pols gebroken was. Bij terugkomst in Nederland bleek daar niets van waar te zijn.' Misschien was de wonderbaarlijke genezing het gevolg van het bezoek dat de groep samen met de selectie van Barcelona bracht aan het Vaticaan. Een week uitstel Veel scoren deed de D2 na de winterstop. 8-1 tegen DWV en 7-0 tegen WA Spartaan. De wedstrijd tegen Voorland verliep minder vlekkeloos. Maar een bezoek aan de oude buren brengt logischerwijs ook meer spanning met zich mee. Bij het rustsignaal moest Ajax met gebogen hoofd naar de kleedkamer. Het ongelofelijke was gebeurd. De ploeg stond met 2-0 achter. 'Tijdens de thee zagen de spelers het niet meer zitten,' zegt leider Ed Lefeber. Ze zaten te huilen en wilden het veld niet meer op. Maar dat kon natuurlijk niet.' De ommekeer kwam in het tweede deel van de wedstrijd. Uiteindelijk werden de Voorlanders met een 5-2 nederlaag achtergelaten. De paasdagen werden doorgebracht in Lier, een plaatsje in België, waar het toernooi van Lyra werd gehouden. 'De spelers werden ondergebracht in gastgezinnen met grote huizen en hadden helemaal niets te klagen. Ook de resultaten waren niet om over te mopperen, hoewel we uiteindelijk genoegen moesten nemen met een zevende plaats.' Het dieptepunt van het seizoen noemt Lefeber de thuisnederlaag tegen Zeeburgia. AJAX MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 111