Kerstboom-systeem Letterlijk en figuurlijk stormachtig was de vlak voor tijd met 3-2 gewonnen wedstrijd van de Cl tegen ADO '20. Het uitduel tegen AFC '34 had een vreemd verloop. Toen de scheidsrechter na tien minuten door zijn enkel ging en niet meer verder kon fluiten, werd besloten de wedstrijd voort te zetten als vriendschappelijke. Ajax won met 10-1. Veertien dagen later moest het duel overgespeeld worden. Tot ongeloof van velen werd ditmaal met 3-1 verloren. Net zo verrassend, maar dan in positieve zin, was de 2-1 uitoverwinning op titelkandidaat WGW uit Den Helder. In Hoorn tegen Hollandia moest Hennie de Regt, de trainer van de C-elftallen bij Ajax, verstek laten gaan. De C2 speelde tegelijkertijd. De honneurs bij de Cl werden waargenomen door niemand minder dan Co Adriaanse. Met zijn kerstboom-systeem heeft Ajax geen slecht resultaat geboekt: 3-3. Waldhausen was een uitvalsbasis voor een zaalvoetbaltoernooi. Het evenement, dat dit jaar voor de tiende keer gehouden werd, wist Ajax slechts één keer te winnen. Het was voor de ploeg van Hennie de Regt tijd om orde op zaken te stellen. In de finale werd Borussia Dortmund na verlenging met 3-1 verslagen. 'Vlak voor het begin van de verlenging vroeg de speaker of er nog Borussia-fans in de zaal waren. Natuurlijk werd er luid gejoeld,' vertelt De Regt. Maar toen de omroeper voorzichtig informeerde of zich in de sporthal ook aanhangers van Ajax bevonden, ging het dak eraf. Driekwart van de zaal was gevuld met Ajacieden en dan begin je natuurlijk met een goed gevoel aan zo'n verlenging. Dan kan het niet anders of je wint.' Gebbetjes Na de winterstop kwam de C2 volgens Wim Stuut, de leider van het elftal, in een dal terecht. Wedstrijd na wedstrijd werd verloren. Het dieptepunt werd bereikt tegen Lelystad. In de Flevolandse stad der steden gingen de jongens van trainer Hennie de Regt met 2-1 ten onder. 'De nederlagen waren niet groot, maar het bleven nederlagen.' Stuut heeft geen verklaring voor het puntenverlies. 'Op de training was iedereen altijd even scherp, Pas bij de Haarlem keeper aangekomen wordt Jeroen Ketting gestuit iU'VM

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 109