breken aan Jeugd Terwijl voor sommige elftallen het kampioenschap binnen handbereik is, moeten andere alle zeilen bijzetten. Ook breken voor alle spelers de spannende tijden aan; wie mag en blijven en wie niet? De laatste weken van het seizoen zullen allerminst rustig zijn. door Simone Tacx maar het is wel lekker meegenomen. Kampioen in recordtijd 'Het was een drama, hopeloos.' De BI is de eerste kampioen van Ajax dit seizoen. Op 22 maart, een week voor Pasen, was de titel al binnen. Dan zou je toch andere, meer positieve kreten verwachten, maar Rolf Grootenboer, de leider van de BI, kan zijn onvrede niet onderdrukken. 'De competitie was waardeloos. We hebben absoluut geen tegenstand gehad. De verzorger had de waterzak nog niet neergezet of we stonden al met 1-0 voor en als je met de bus wegging, wist je de hele reis dat je met winst thuis zou komen. De spanning is er dan snel vanaf. Met zeventien punten voor liet Ajax de zogenaamde 'concurrenten' achter zich. Deze voorsprong kan alleen nog maar groeien als de ploegen op de tweede en derde plaats nog een nederlaag lijden. 'We zouden hoger moeten spelen, maar dat is helaas niet mogelijk. Het is niet toegestaan dat twee elftallen van eenzelfde vereniging in één competitie spelen. Het zal dus een jaarlijks terugkerend probleem blijven.' Het kampioenschap werd binnengehaald bij Quick Boys. Thuis had Ajax al met 3-0 gewonnen en in eigen huis werd de ploeg uit het vissersdorp met 5-1 van de mat gespeeld. Nu is het wachten op 6 juni want dan treffen de kampioen van de noordelijke helft, Ajax, en de kampioen van de zuidelijke regionen, vermoedelijk Sparta, elkaar. In het Willem Il-stadion zal dan gestreden moeten worden om het landskampioenschap. Tot die tijd zal de BI genoegen moeten nemen met sparring partners. Spannende tijden De B2 heeft veel met drieën gehad. Er werd 3-3 gelijk gespeeld tegen Fortuna Sittard, maar ook tegen PSV. In een curieus duel werd in Arnhem met 3-2 verloren van Vitesse. 'Vijf minuten voor tijd staan we nog met 2-1 voor,' zegt de leider van de B2, Cor van Eijden, nog steeds vol ongeloof. 'Zo heb je nog drie punten en zo heb je niets.' Uit bij Spijkenisse werd wel gewonnen, 3-2. 'Dat was zeer gunstig voor ons omdat Spijkenisse de grootste concurrent was voor de tweede degradatieplaats. Van Eijden meent dat de spelers niets te verwijten valt tijdens de wedstrijden. 'Bij de training moet Olde Riekerink nog wel eens mopperen om de jongens wakker te schudden, maar als het erom gaat, staat iedereen op scherp. Daarom hoop ik dat we dit de laatste wedstrijden nog even volhouden, zodat de gevarenzone met de week verder van ons vandaan raakt en we volgend jaar weer op hetzelfde niveau kunnen spelen. A I AV AA A C A 7 I M C A PD II 1 QQ7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 107