Foto: Louis van de Vuurst B1-speler Jeroen Ketting is sneller dan zijn tegenstander van Haarlem 'Het is niet allemaal naar wens verlopen,' bromt de leider van de Al, Cas Harms. Voor de winterstop werden bijna alle wedstrijden gewonnen. Na de ellendige vorstperiode en het vele gezaalvoetbal kwam de klad erin. 'We hadden een grote voorsprong opgebouwd op naaste concurrent Vitesse, maar bij FC Twente kwamen we niet verder dan een gelijkspel en PSV was een maatje te groot. Vitesse kwam zelfs bovenaan de ranglijst te staan met een punt voorsprong. Twee jongens verlieten de club, onder wie Salih Yildiz. Hij tekende een zesjarig contract bij Vitesse.' Gelukkig voor Ajax wist de ploeg het thuisduel tegen de Arnhemmers te winnen, zij het maar met 1-0. Onder het toeziend oog van een aantal voetbalcoryfeeën als Morten Olsen, John van 't Schip, Leo Beenhakker en Hans Westerhof, kwamen de mannen van Herman Borman langszij. Dankzij die overwinning nam Ajax de koppositie weer over. 'We kunnen ons nu geen fouten meer permitteren. Net als vorig jaar moet tot aan het einde van de competitie gewonnen worden. Pas dan kunnen we ons kampioen noemen,' aldus Cas Harms. Titel binnen handbereik 'Crescendo. We zijn dertien wedstrijden ongeslagen gebleven met een soms gehavende selectie omdat we dan spelers aan de Al moesten afstaan,' pocht Teun Boogaard, de leider van de A2. Na lang wachten werd tegen Cambuur eindelijk weer op gras gespeeld. Hoewel het duel niet naar wens verliep, werd toch met 2-0 gewonnen. De wedstrijd in en tegen Zwolle daarentegen vond Bogaard propaganda voor het jeugdvoetbal. Normaliter wordt in het stadion van Zwolle gespeeld, maar het eerste van Zwolle kon nog periodekampioen worden en daarom mochten er geen onverlaten uit Amsterdam hun heilige gras betreden. Ajax moest genoegen nemen met een bijveld. In eerste instantie geen goed begin. 'Maar als snel kwamen we op een 2-0 voorsprong. Zwolle knokte wel terug en binnen vijf minuten was het 2-2 en met nog maar vijf minuten op de klok kopten wij de winnende treffer binnen. Een ideaal scenario voor een leuke wedstrijd.' Tegen Argon, een van de degradatiekandidaten, werd een schrale overwinning geboekt. Met zeer verdedigend voetbal van de kant van de Mijdrechters werd het slechts 1-0, maar drie punten zijn drie punten. DWS en opnieuw Zwolle werden met ruime cijfers verslagen: respectievelijk 9-0 en 7-1. Met 44 punten kan de A2 de titel bijna niet meer ontgaan. Het gaat bij Ajax in de opleiding niet om het kampioenschap, AJAX MAGAZINE APRIL 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 106