Een aanvallend ingestelde rechtshalf Zaterdag door Jeroen Kleijne Een Ierse grootvader bezorgde hem zijn beroemde achternaam. De 20-jarige Danny Murphy wil het liefst zo snel mogelijk een basisplaats in de zaterdag 1 bemachtigen. Hij realiseert zich echter dat hij nog niet alles uit de kast heeft gehaald. Danny Murphy: nog niet alles uit de kast gehaald. Foto: Louis van de Vuurst 'Ik ben twee jaar weggeweest bij Ajax en dan weet je toch niet meer precies waar je staat. Tijdens de eerste twee wedstrijden van dit seizoen ging het heel goed en dan denk je misschien dat je het met twee vingers in je neus kunt doen. Tot de winterstop zag je bij mij dan ook een duidelijke terugslag. Sindsdien speel ik dan weer wel, dan weer niet. Langzamerhand merk ik dat ik meer ritme krijg. Het gaat steeds beter, maar ik heb nog geen vaste plek in het elftal. Ik heb nog niet laten zien wat ik kan. Waarschijnlijk is dat ook een mentale kwestie. Ik mis de echte overtuiging.' Danny Murphy heeft al wat interlands op zijn naam staan: hij speelde in de nationale teams onder veertien en onder zestien jaar. Samen met spelers als Wooter, Willems, Louhenapessy, Bruggink en Zenden. 'Voor het Nederlands elftal uitkomen is toch iets heel anders dan spelen voor je club. Met zijn allen werk je een paar dagen toe naar die ene wedstrijd. Dat maakt het heel speciaal.' Verrassend einde In diezelfde tijd speelde Danny Murphy al vier jaar lang voor Ajax. Aan het begin van het vijfde seizoen kon hij de intensieve jeugdopleiding niet langer combineren met het VWO. 'Je kiest dan toch voor zekerheid.' Twee jaar lang voetbalde hij bij Buitenveldert, maar dit seizoen keerde hij terug op het vertrouwde nest. 'Voor mij was dat een logische keuze: ik ben aanvallend ingesteld en zoek dus de oplossing altijd vooruit. Dat hoort ook zo als je bij Ajax speelt. Bij andere clubs denken ze meer vanuit de verdediging. Bij Ajax heb je meer voetballers om je heen en dan ga je zelf automatisch ook beter voetballen. Verdedigend denken is een beetje een zwak punt van mij. Ik vind verdedigen ook niet echt leuk.' Toch zou hij zijn stek op het middenveld niet graag verruilen voor een plaats in de voorhoede. 'Ik speel het liefst rechtshalf. Ik ben namelijk niet iemand die een lekkere actie één-tegen-één kan maken. Als halfspeler kun je het spel meer naar je toe trekken, heb je meer invloed op het spelverloop.' Dit seizoen zou voor de zaterdag 1 wel eens een verrassend einde kunnen krijgen, verwacht hij. Kampioen worden zit er niet meer in, maar volgens Danny Murphy kan zijn team nog wel promoveren. 'We zijn nog in de race voor een periodetitel en in de nacompetitie kunnen we zeker pieken. Ik denk dat iedereen daar voor gaat.' /VIA V AA A r. A7IMF APDII 1QQ7 97

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 105