Snel op de eerste meters Zaterdag door Jeroen Kleijne Een vaste waarde aan de linkerkant. Dat is Paulo Meijndershagen (20) al sinds het begin van het seizoen. Zijn belangrijkste doel is om plezier te houden in het spelletje. Paulo Meijndershagen: grootste drijfveer in het voetbal is lol. Foto: Louis van de Vuurst 'Natuurlijk wil ik zo hoog mogelijk voetballen, daar waar mijn reach ligt. Maar mijn grootste drijfveer in het voetbal is lol. Ik speel ook nog regelmatig op pleintjes. Ik zou niet weten wat ik zou moeten doen zonder voetbal.' Paulo Meijndershagen is bezig aan zijn tweede seizoen bij Ajax. Hij begon het seizoen 1995-1996 als rechtsback in de zaterdag 2, maar al gauw haalde trainer Spitz Kohn hem naar het eerste zaterdagelftal. Sindsdien heeft hij altijd in de basis gestaan. 'Het gaat gewoon erg goed met me. Ik ben zelfs al een keer in het vedettenelftal van het Nieuws van de Dag gekozen. Voor mij was dat een beloning voor een goede reeks wedstrijden. In de competitie heb ik tot half maart pas één keer gescoord. Het is wel de bedoeling dat daar nog een paar doelpuntjes bij komen, maar als ik zo doorga komt dat vanzelf.' Zijn normale positie is linkshalf, maar hij kan ook als rechtshalf uit de voeten. 'Dat heeft ook mijn voorkeur, op het middenveld spelen. Als wij zelf de betere ploeg zijn, kan ik meer in de aanval gaan. In het andere geval ligt de nadruk meer op mijn verdedigende taak. Die combinatie ligt me wel. Ik ben snel op de eerste meters, heb een prima linkerbeen en een goede techniek. Mijn zwakke punt is koppen, zeker nu we steeds tegen die bomen spelen. Verdedigend koppen gaat nog wel, maar ik heb de bal liever aan mijn voet.' Vedettenelftal De vorige clubs van Paulo Meijndershagen zijn AS '80, Zeeburgia en DWS. Bij de eerste club speelde hij in de jeugd al samen met zijn huidige ploeggenoot Danny Murphy. 'Een echt vedettenelftal, met bijvoorbeeld ook Seedorf en Wooter.' Maar ook aan de Al van DWS bewaart hij goede herinneringen. 'We werden geen kampioen, maar we promoveerden wel. Het was een wereldploeg. Iedereen trainde vier keer per week en we hadden echt alles voor elkaar over.' De linkshalf van de zaterdag 1 zat al een keer dicht tegen betaald voetbal aan toen hij een poosje mocht meetrainen met Go Ahead Eagles. 'Ik baalde ervan dat het niet gelukt was, maar gelukkig toonde Ajax vervolgens belangstelling voor mij. Eerst vond ik het wel een beetje eng om voor zo'n grote club te spelen waar ik niemand kende. Maar achteraf ben ik heel blij dat ik deze keuze heb gemaakt. Alles is hier heel professioneel en goed geregeld. Het systeem, de manier van voetballen, bevalt me uitstekend en de mensen hebben hier verstand van voetbal. Ik geniet ook van de aandacht die je krijgt bij Ajax. Tegen Ter Leede speelden we voor bijna tweeduizend man. Het is te gek om voor zo veel mensen te voetballen.' OC

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 103