en Michael Boot scoorden, keerden we met een 6-0 zege huiswaarts. We speelden geen al te beste wedstrijd, maar Zandvoort presteerde gelukkig nog veel minder. In Hoorn tegen Zwaluwen '30 waren we minder succesvol. In de eerste helft viel ons spel nogal mee en kregen we wat ongelukkig een goal tegen, maar in de tweede helft was het gewoon slecht. Veel gepraat en geschreeuw, maar weinig wol. Dat moet nodig eens veranderen, heren. Hoe je een wedstrijd met veel werklust kunt winnen, konden we vandaag weer eens van onze tegenstander leren. Een verdiende 1-0 nederlaag. Na een oefenwedstrijd tegen IW in Landsmeer om te proberen alles weer een beetje op de rails te krijgen (uitslag 1-1 in een redelijke wedstrijd) kwam Jong Holland uit Alkmaar op bezoek. In het begin werden opnieuw weer veel kansen gemist, maar kort voor rust scoorden we toch drie maal in zeer korte tijd. Gezien het spelbeeld dachten we na rust de dubbele cijfers te kunnen bereiken, maar het werd slechts 5-0. Het was vaak moeilijker de bal ernaast te schieten of te koppen dan erin, maar het lukte toch niet. De goals kwamen op naam van Jimmy Crawfurd, Ringo Spaargaren, Edwin Oostenbrink, Donald de Randamie en Cor Smulders. De volgende match was tegen V&V op sportpark Ookmeer. Hier kunnen we vrij kort over zijn. Na een 0-2 voorsprong bij rust konden we over deze tegenstander heen lopen, maar omdat ook nu weer veel mis ging, werd de uitslag tenslotte 1-9, met drie goals van Ron Bergwijn, twee van Ringo Spaargaren en één van Jimmy Crawfurd, Etienne de Reyke, Cor Smulders en Remco Ronday. Tot slot van dit overzicht de ontmoeting tegen ZOB. Hier hebben de Ajax-elftallen het in de afgelopen jaren steeds moeilijk gehad en dat was ook nu weer het geval. In een aardige eerste helft kregen we toch weer een onverwachte goal tegen. Ons veldspel was redelijk, maar de afwerking was zoals zo vaak het zorgenkind. Ook in de tweede helft hebben we veel op de helft van de tegenstander gespeeld, maar het werd via een counter toch eerst nog 2-0, voordat Jimmy Crawfurd wist tegen te scoren. En hoewel wij ook daarna veel sterker bleven, wisten we niet dichterbij te Eugene Poublon (zaterdag 1), een elegante voetballer die regelmatig doel treft. Foto: Louis van de Vuurst komen en moesten we met een onnodige 2-1 nederlaag naar huis terug. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Nadat wij u in het vorige Ajax Magazine op de hoogte hebben gehouden van de belevenissen van Ajax zaterdag 4 tijdens de winterstop, kunnen wij u nu mededelen dat de competitie is hervat, na een vrij lange winterpauze van ongeveer negen weken. Onze eerste wedstrijd na de winterstop was op zaterdag 22 februari tegen VRC 2 in Veenendaal. De thuiswedstrijd was geëindigd in 5-5. Wij zagen deze wedstrijd dus vol vertrouwen tegemoet. Wederom hadden wij dan ook weer vele kansen, maar zoals gebruikelijk dit seizoen werden deze niet benut. Geheel tegen de verhouding in verloren wij met 1-0. Dit was echter niet het enige verlies deze wedstrijd. Wij verloren in deze wedstrijd tevens onze middenvelder Rob Been met een ernstige enkelblessure na een forse overtreding van een tegenstander, zonder de bedoeling de bal te spelen. 'Robbie Weegschaal' komt dus in de ziekenboeg terecht, bij onder anderen Gerard Spanjaard en Kenneth Pont, die beiden in de winterstop aan hun knie zijn geopereerd. Wij wensen beiden uiteraard een snel en voorspoedig herstel toe, zodat wij weer snel op onze twee teamgenoten kunnen rekenen. De volgende thuiswedstrijd was op 1 maart tegen NSC uit Nijkerk. Dit treffen wisten wij met 2-1 te winnen, met onder meer een fantastische goal uit een vrije trap met rechts van onze rechtsgeleerde Keje Molenaar. Hierna speelden wij uit tegen GVW uit Veenendaal, waarvan wij kansloos verloren met 3-0. Onze laatste thuiswedstrijd waar wij in dit Magazine melding van maken, was tegen Woudenberg. Na een dramatische wedstrijd, hieraan voorafgaand op donderdagavond, speelden wij een zeer goede wedstrijd die wij in de laatste twee minuten verloren. De einduitslag was 2-4, maar wij verdienden zeker een overwinning. Bij dit competitieduel zagen wij tussen de toeschouwers enkele bekende gezichten: Peter van de Hengst, Jan Weggelaar, Simon Tahamata en Danny Blind. Zal dit toeval zijn, of heeft dit elftal zoveel aantrekkingskracht op diverse (oud-) eerste-elftalspelers, dat zij misschien volgend jaar bij ons zouden willen spelen? Wij houden u op de hoogte. Joop Leeuwendaal AJAX MAGAZINE APRIL1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 100