Na de laatste training voor de winterstop schoven de spelers in het spelershome aan voor de kerstlunch Foto: Louis van de Vuurst tweede helft gebeuren. In ieder geval moet Ajax weg van die zevende plaats, want daar horen 'we' niet. De lange winterstop kwam als geroepen. Iedereen kon op adem komen en de vele geblesseerden kregen eindelijk de kans weer fit te worden. En dat is maar goed ook, want er is nog genoeg om naar uit te kijken. Succes in de Champions League bijvoorbeeld en het zeker stellen van Europees voetbal met een goede eindklassering op de ranglijst zijn best aardige doelstellingen om naar te streven. Zo'n krankzinnige eerste helft van dit seizoen, met zoveel tegenslag, kan toch niet nog eens plaatsvinden? Al die pech, waar hebben we dat aan verdiend? Is dat nu de keerzijde van het succes? Of, zoals Richard Krajicek het een keer zei: 'Mijn triomf op Wimbledon was zo groot, dat de terugslag daarna evenredig was.' Zo erg is het met Ajax lang niet, want een half seizoen diep wegvallen weegt niet op tegen de onvoorstelbare successen van de afgelopen jaren. Maar we zijn zo verwend. Het verliesgevoel waren we grotendeels even kwijt. Gelukkig begreep het publiek de problemen en het feit dat het niet altijd feest kan zijn en bleef het massaal achter het elftal staan. Maar wel met in het achterhoofd de gedachte dat het in het tweede helft wel beter zal gaan. 'Ik beloof na de winterstop een goed Ajax,' zei Ronald de Boer na de gewonnen strijd tegen Grasshoppers, een wedstrijd waarbij eens temeer bleek dat eigenlijk alleen het spelletje belangrijk is, alle andere voetbalzaken ten spijt. De ware voetballiefhebber ziet het zoals Paul Onkenhout het omschreef in de Volkskrant. 'Woensdag 4 december was een bijzondere dag maar werd dat pas om 21.02 uur. Veldman die aan de

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 9